Walmark uzavřel dohodu o partnerství

Walmark uzavřel dohodu o partnerství

Tiskové zprávy · 3 min. čtení

26.07.2012

„Walmark je v regionu střední a východní Evropy jedničkou na trhu ve svém oboru, proto byl ze strany potenciálních investorů o spolupráci s naší společností vždy velký zájem. Po pečlivém zvažování všech přínosů jsme rádi, že můžeme oznámit, že se novým partnerem stávajících akcionářů stala společnost Mid Europa Partners", řekl předseda představenstva společnosti Walmark a.s. Adam Walach. Dále dodal: „Jsme přesvědčeni, že toto partnerství nám pomůže naplnit náš střednědobý cíl, kterým je expanze firmy a masivní růst obratu společnosti během příštích pěti let. Věříme, že zkušenosti Mid Europa Partners zvláště v oblasti fúzí a akvizic a její síť renomovaných expertů z farmaceutického průmyslu, kteří se budou podílet na vývoji portfolia v oblasti volně prodejných léků, budou výrazným, avšak ne jediným přínosem této transakce."

Oznámená transakce je joint venture partnerství a nový partner nezíská ve Walmarku většinový podíl. Stávající akcionáři si ve Walmarku ponechají 50% podíl, budou mít nadále podstatný vliv ve firmě a budou se aktivně podílet na jejím řízení."
 
Michelle Capiod, ředitelka v Mid Europa zodpovědná za tuto transakci, uvedla: "Zakladatelům Walmarku se za předešlých dvacet let podařilo vytvořit jedinečnou regionální platformu se silnými značkami, které mají velký růstový potenciál. Jsme velmi potěšeni uzavřením tohoto partnerství a těšíme se na další spolupráci se zakladateli a managementem Walmarku na dosažení ambiciozních plánů rozvoje společnosti. Našim záměrem je pracovat nejen na dalším posílení Walmarku na svých stávajících trzích, ale i na vybraných akvizicích s cílem rozšíření nabízeného produktového portfolia a geografického působení."
 
Podrobnosti o znění dohody a cenová ujednání mezi Walmarkem a Mid Europa Partners jsou důvěrná. Dokončení transakce, včetně posouzení úřadů pro ochranu hospodářské soutěže, se očekává v posledním čtvrtletí tohoto roku. Roli poradce při této transakci zastávala na straně Walmarku investiční banka Rothschild z Londýna a česká poradenská společnost Corpin. Pravní poradenství poskytla kancelář Allen and Overy.
 
Walmark a.s.
 
Walmark a.s. je nezávislá česká společnost, číslo 1 ve výrobě a distribuci vitamínů, minerálů a doplňků stravy ve střední a východní Evropě. Walmark s ročním obratem 100 mil EUR má vedoucí postavení na trhu skrze různé segmenty a země. Postavení jedničky si udržuje v České republice, Slovensku, Rumunsku, Bulharsku a Maďarsku a top 3 zastává v Polsku a Baltických zemích. Společnost prodává široké spektrum doplňků stravy a volně prodejných léků prostřednictvím velmi dobře zavedené distribuční sítě. Portfolio Walmarku zahrnuje produkty jako např. Arthrostop a Proenzi, prémiové brandy v oblasti kloubní výživy, brandy urologické pro muže a ženy Prostenal a Urinal; a dále známé multivitamíny pro děti Marťánci. Společnost zaměstnává více než 800 zaměstnanců.
 
MID EUROPA PARTNERS
 
Mid Europa Partners je největší private equity investor zaměřený na region střední Evropy a Turecko. Své činnosti řídí z Londýna, Budapešti, Varšavy a Istanbulu. Mid Europa Partners v uvedeném regionu investuje od roku 1999 a spravuje fondy v hodnotě aktiv přibližně 3,2 mld. EUR.
Zpět na seznam článků

Dále by Vás mohlo zajímat


25
let jsme zde pro Vás
54
zemí, kde nakoupíte
naše produkty
1500
produktů v našem portfoliu
176.098
spokojených členů Klubu zdraví Walmark