Walmark kupuje polský Sinulan

Walmark kupuje polský Sinulan

Tiskové zprávy · 1 min. čtení

11.04.2014

Walmark a.s. (dále jen “Walmark” nebo “Firma”), přední výrobce a distributor doplňků stravy ve střední Evropě společně řízen Mid Europa Partners (“Mid Europa”) a zakladateli, rodinou Walachů, oznámila, že rozšířila své produktové portfolio o další

skupinu produktů uváděných na trh pod značkou Sinulan Forte (“Sinulan”). Značku koupila od společnosti Novascon Pharmaceuticals. Sinulan je na polském trhu potravinových doplňků leader v kategorii určených na pomoc při problémech s horními cestami dýchacími a dutinami.
 
Jorge Manuel, generální ředitel firmy Walmark, komentoval obchod takto: “Jsme velmi rádi, že můžeme přidat do našeho produktového portfolia tak silnou značku. Nákupem Sinulanu jsme vstoupili do nové dynamicky se vyvíjející kategorie, což ještě dále posílí naši pozici na pro nás klíčovém polském trhu.”
 
Michelle Capiod, Partner v Mid Europa dodává: “Společně s našimi partnery ve Walmarku jsme potěšeni, že můžeme podpořit Firmu v její koupi Sinulanu. Transakce odráží naši strategii selektivního hledání vhodných akvizic v atraktivních kategoriích, které mají silný růstový potenciál”.
 
Walmark využil poradenství Vienna Capital Partners, Pharmabroker, EY a Baker&McKenzie. Managementu Walmarku při provádění celé transakce asistovali Jan Krzewinski, Martin Zita a Krzysztof Jedrzejek.
Jedná se o jeden z největší obchodů v historii Firmy.

Zpět na seznam článků

Dále by Vás mohlo zajímat


25
let jsme zde pro Vás
54
zemí, kde nakoupíte
naše produkty
1500
produktů v našem portfoliu
176.098
spokojených členů Klubu zdraví Walmark