Walmark dále rozšiřuje své portfolio o značku Pneumolan.

Walmark dále rozšiřuje své portfolio o značku Pneumolan.

Tiskové zprávy · 1 min. čtení

02.06.2015

Walmark a.s. ("Walmark" nebo "Společnost"), hlavní hráč v oblasti zdravotní péče pro koncové spotřebitele ve Střední a Východní Evropě, s vedoucí pozicí ve výrobě potravinových doplňků, který je společně řízen investiční skupinou Mid Europa Partners (dále jen "Mid Europa") a zakladateli Společnosti - rodinou Walachů, dnes oznámila, že dále rozšířila své portfolio výrobků v Polsku akvizicí sortimentu produktů uváděných na trh pod značkou Pneumolan. Prodávajícím je Novascon Pharmaceuticals.

Pneumolan je jedna z hlavních značek v oblasti péče o zdraví dýchacích cest na přírodní bázi a Walmark se tímto stává lídrem této kategorie v Polsku.

Jorge Manuel, výkonný ředitel Walmarku transakci okomentoval slovy: "Jsme rádi, že máme Pneumolan v našem produktovém portfoliu, vhodně doplňuje naši stávající přítomnost v atraktivní kategorii přírodních prostředků pro respirační zdraví a dále posiluje naši pozici na klíčovém polském trhu."

Michelle Capiod, Partner v Mid Europa dodává: "Akvizice Pneumolanu představuje další milník v naší strategii „koupit a budovat“ (Buy-and-Build), kterou ve Walmarku aplikujeme. S podporou Mid Europa Společnost momentálně sleduje několik akvizičních iniciativ napříč trhy Střední a Východní Evropy.“

Společnost využila poradenství společností Vienna Capital Partners, Pharmabroker, Baker & McKenzie a EY. Walmarku při provádění celé transakce asistovali Jan Krzewinski a Martin Zita.

Zpět na seznam článků

Dále by Vás mohlo zajímat


25
let jsme zde pro Vás
54
zemí, kde nakoupíte
naše produkty
1500
produktů v našem portfoliu
176.098
spokojených členů Klubu zdraví Walmark