Hledali jsme jedno jméno – našli jsme jich stovky

Hledali jsme jedno jméno – našli jsme jich stovky!

Tiskové zprávy · 2 min. čtení

29.02.2016

Tři týdny hlasovaly tisíce Češek o nejlepší pojmenování pro ženské intimní partie v rámci projektu #FindTheName, který iniciovala značka ženského zdraví Idelyn® Beliema. 

Cílem bylo zbořit tabu spojené s pojmenováváním ženské intimity a motivovat ženy, aby odhodily stud a cítily se komfortně, když mají mluvit třeba o své vagině. Češky ukázaly svou otevřenost i nápaditost a vymyslely stovky kreativních návrhů.

Inspirativní video https://youtu.be/j66IeQI5VPY motivovalo 5 544 žen k tomu, aby vyjádřily svůj názor a zapojily se. Kreativitu a intimní nápaditost potvrzuje 686 označení pro vaginu, se kterými se hlasující ženy podělily na https://cz.findthename.eu.

Zde je top 5 nejoblíbenějších jmen:

  1. Pipinka
  2. Beruška
  3. Kundička
  4. Vagina
  5. Frnda

Některé ženy se inspirovaly i u básníků a výsledkem byly názvy jako Puklinka, Zahrádka nebo Poupátko. Proč ale ne třeba Pusinka, Idelýnka, Počitadlo lásky nebo Studánka útěchy, fantazii se meze nekladou.

Video naprosto neotřele představilo, jak bezstarostně o svých penisech umí mluvit muži a do jak prekérní situace se často dostává něžné pohlaví, má-li pojmenovat svou vaginu. A důvod? Neexistuje, my sami jsme vytvořili zbytečné tabu, které teď můžeme překročit.

Vždyť o intimitě může mluvit každý, jen mlčení a ignorování této půvabné části života je špatné. Stovky nových pojmenování navíc ukázaly, že neexistuje a ani není třeba mít jediné správné označení. Důležité je, abychom si našli to, které vyhovuje právě nám, ať je to Pipinka, nebo Kočička.

Infografika zde.
Více informací na www.idelyn.eu.

 

Zpět na seznam článků

Dále by Vás mohlo zajímat


25
let jsme zde pro Vás
54
zemí, kde nakoupíte
naše produkty
1500
produktů v našem portfoliu
176.098
spokojených členů Klubu zdraví Walmark