Jak prožít letní dovolenou bez starostí?

Jak prožít letní dovolenou bez starostí?

Tiskové zprávy · 3 min. čtení

24.06.2016

Před odjezdem

Někdy není lehké vzpomenout si na všechny věci, které si potřebujeme zabalit. Abychom vám přípravu na letní dovolenou co nejvíce usnadnili, sepsali jsme pro vás hned dva krátké seznamy, které vám přípravy zavazadel výrazně ulehčí. Už si nebudete muset lámat hlavu nad tím, bez čeho nemůžete odjet - 5 věcí, na které byste neměli zapomenout, vyřeší tento paměťový test za vás. Nejdůležitějšími doklady to ale nekončí, abychom vám na cestách ušetřili starosti, čas i peníze, přidali jsme do Letního speciálu také 10 tipů na cestovní výbavu pro pohodu na cestách. .

Na cestě

Kufry zabalené, výbava kompletní, na nic jste nezapomněli a můžete vyrazit. Balení a přípravy na odjezd bývají někdy náročné na psychiku a během cesty se tak může dostavit únava a vyčerpání. Při stresu se vyčerpávají naše zásoby hořčíku, který je nezbytný pro fungování nervového systému a metabolismu. Odolnost při psychické a fyzické zátěži podporují hořčík a vitamin B6. Ty můžeme doplnit vhodnými potravinami v našem jídelníčku (banány, mořské plody, ryby, játra, vepřové maso, vejce, brambory, zelenina, ořechy, obiloviny,…). Jídelníček ale často nemůžeme na dovolených ovlivnit, a tak nám může pomoci k doplnění některých důležitých látek jejich kombinace sbalená do krabičky, která nám nezabere v kufru místo a cestování bude díky ní pohodovější.

Během dovolené

Mnoho lidí je dlouhodobě vyčerpaných, pokud by naše únava nepolevila ani po příjezdu na dovolenou a prvních nocích, můžeme sáhnout kromě kávy také po  koncentrovaném zdroji energie, který podporuje koncentraci a bdělost. Únava konečně odeznívá a konečně se můžeme naplno věnovat aktivitám, které máme rádi. Pokud rádi trávíte dovolenou aktivně, vyrážíte na výlety, na kolo, do hor a jste sportovní nadšenci, přibalte si masážní kosmetické přípravky, které mohou přinést úlevu po zdolání vašich turistických výzev. Pokud by se výlety protáhly do pozdních hodin, pamatujte na dostatečně teplé oblečení s sebou, ať se nenachladíte. Obzvláště nepříjemné bývají akutní potíže močových cest.

Pokud se těšíte, že se během volných dní krásně opálíte, tak vás jistě potěší 10 rad pro bezpečné opalování, které v letním speciálu najdete také.  Mnoho Čechů během dovolené rádo zkouší nová jídla a recepty. Ať už budete grilovat na zahradě, dávat si točenou zmrzlinu nebo ochutnávat exotickou kuchyni z lehátka na all inclusive pobytu, hlídejte si čerstvost potravin, které jíte, aby vás nezaskočil průjem. A když už jsme u slunce, vysokých teplot a bazénů, nezapomínejte dbát na intimní hygienu. A nenechte se zaskočit nepříjemnou infekcí.

Přejeme vám, ať se vaše letní plány vydaří a ať si dovolenou užijete ve zdraví. Pečujte o vaše tělo, ono vám to rádo vrátí.

Ceny uvedene v pruvodci jsou platne do 20.7.2016. Průvodce si můžete stáhnout zde.
Nebo si prečtěte online verzi:

Zpět na seznam článků

Dále by Vás mohlo zajímat


25
let jsme zde pro Vás
54
zemí, kde nakoupíte
naše produkty
1500
produktů v našem portfoliu
176.098
spokojených členů Klubu zdraví Walmark