telephone Helpline: 800 141 141
Váš seznam je prázdný

Jak to funguje?

- Najděte na našich stránkách nejvhodnější produkty pro sebe a své blízké
- Přidejte je do svého seznamu
- Až budete mít na seznamu vše, co potřebujete, přejděte do partnerského eshopu, kde si zvolíte počet kusů a objednávku dokončíte.

Váš seznam je prázdný. Prohlédněte si naše produkty a vyberte si ty nejlepší pro podporu svého zdraví.

5 netradičních tipů jak získat energii bez kofeinu

5 netradičních tipů jak získat energii bez kofeinu

Už vám ta letní vedra přerůstají přes hlavu? Není divu, když ráno vstanete a za pár minut jste zpocení jako myš. A co teprve vidina dalších osmi hodin, které si musíte odsedět v kanceláři? O cestování narvanými dopravními prostředky s vydýchaným vzduchem ani nemluvě. To pak člověk ztrácí energii rychlostí světla. Nemusí to ale tak být. Máme pro vás několik nevšedních, zato však velmi účinných tipů, které vás spolehlivě dostanou zpátky do pohody.


1. Dejte si studenou sprchu

Že tohle není nic pro vás? To se mýlíte. Studená voda ještě nikomu neublížila, právě naopak. Slavný německý léčitel Sebastian Kneipp na ní založil celou svou kariéru. Pokud nejste zvyklí sprchovat se studenou, zpočátku vám tahle procedura může připadat nepříjemná, ale věřte, že jde jenom o pár prvních pokusů, než si na to tělo zvykne. A výsledek za to rozhodně stojí! Studená voda posiluje imunitu a krevní cirkulaci, což má blahodárný dopad na srdce i na pokožku. Napomáhá pálení tuků, zvyšuje odolnost vůči stresu a povzbudí vás mnohem lépe než ranní káva. A nejen to – dokáže zvýšit mozkovou aktivitu a nadopuje vás energií na celý den.
 

2. Přejeďte jazyk škrabkou

Když na sebe po ránu vypláznete do zrcadla jazyk, všimnete si, že je potažený bílým povlakem. Naše tělo totiž používá jazyk k vylučování toxinů. To věděla už kdysi dávno ájurvédská medicína a ta západní jí v posledních letech dala za pravdu. Smyslem ranní očisty je tedy odstranit nahromaděné bakterie, které se jinak spolknutím vracejí zpět do zažívacího systému, kde vytvářejí ideální živné prostředí pro různá kvasinková onemocnění. A jedním z typických příznaků přemnožených kvasinek je právě pocit vyčerpání a chronická únava. Takže si v lékárně pořiďte speciální škrabku a každé ráno s ní jazyk několikrát důkladně přejeďte směrem od kořene ke špičce (místo škrabky můžete použít i polévkovou lžíci, kterou si však nechte pouze na tyto účely).
 

3. Proveďte suchou masáž

Stará indická praktika napomáhá celkové detoxikace, povzbuzuje krevní oběh a dokáže rozhýbat zlenivělou lymfu. Kromě toho čistí póry od mastnoty a nečistot, snižuje viditelnost strií a zmírňuje projevy celulitidy. Především vás ale nabije energií, takže ji v žádném případě neprovozujte před spaním. A jak na to? Použijte suchou lufu nebo štětku z přírodních materiálů s dlouhým držadlem, abyste si dosáhli až na záda. Postupujte od chodidel a kotníků vzhůru a provádějte dlouhé pomalé tahy směrem k srdci. Jedinou výjimkou jsou záda, která je třeba masírovat od krku směrem dolů. Nezapomeňte také na oblast, kde se nacházejí hlavní lymfatické uzliny (zadní strana kolen, vnitřní strana stehen, podpaží). Na závěr se osprchujte a osušenou pokožku ošetřete tělovým olejem nebo mlékem.
 

4. Ukliďte si doma i v hlavě

Sílu a chuť do života nám často bere i chaos, který máme kolem sebe. Zbavte se všech požíračů energie. Ať už se to týká starých nepotřebných věcí, které vám doma jenom zabírají místo a sedá na ně prach, nebo myšlenek a lidí, kteří vás připravují o radost ze života. To ale nebývá vždycky tak snadné, začněte proto něčím jednoduchým a nenáročným – třeba tím, že uklidíte jeden šuplík. Později to může být skříň či celá místnost. Jakmile si totiž zorganizujete své pracovní a životní prostředí, uspořádáte si tím automaticky i prostor ve vlastní hlavě. Nepořádek a chaos vás přestanou rozptylovat a vy okamžitě pocítíte příliv nové energie.

 

5. Vsaďte na oči „mrtvého Indiána“

V přírodě existuje celá řada rostlin, které na náš organismus působí jako stimulanty. Tyto látky navozují stav bdělosti, zahánějí únavu, zlepšují náladu a navrací chuť do života. Jednou z nich je paulinie nápojná – popínavý keř z amazonských pralesů. Její semena jsou známá pod názvem guarana a podle legend připomínají oči zabitého malého chlapce, na jehož hrobě tento keř vyrostl. Indiáni věřili, že ten, kdo jí plody paulinie, získá mladost a vitalitu tohoto dítěte. Jednou z hlavních složek guarany je kofein, který je zde obsažen ve vysokých koncentracích. Narozdíl od kofeinu v kávě se však do těla uvolňuje mnohem pomaleji, a díky tomu vám dodá energii na mnohem delší dobu, než šálek espresa. Doplňky stravy s obsahem vysoce kvalitního extraktu ze semen brazilské guarany jsou volně k mání v lékárnách a na e-shopech.
 

Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu