Potřebujete akutní podporu imunity? Zkuste třapatku nachovou!

Potřebujete akutní podporu imunity? Zkuste třapatku nachovou!
O tom, že i letní dovolenou je možné trávit v posteli, se přesvědčili mnozí. Respirační obtíže se mohou objevit i během letních měsíců, a zkazit tak vytouženou dovolenou. Příčinou mohou být nejen viry, ale také extrémní výkyvy teplot způsobené nesprávně nastavenou klimatizací. Pokud hledáte akutní podporu respiračního systému, vsaďte na přírodní zázrak jménem třapatka nachová. 

 

O zdraví pečujte po celý rok

O zdraví se vyplatí pečovat celoročně, protože respirační obtíže dovolenou bohužel nemají. Základem zdraví je pestrá a vyvážená strava bohatá na vitamíny, minerály a stopové prvky, dostatečný pitný režim, pravidelný pohyb (alespoň 30 minut denně), dostatečně dlouhý a kvalitní spánek a chybět nesmí ani odpočinek. Navzdory veškerému úsilí však nemusí být tyto preventivní kroky dostačující. Zdraví a imunitu může negativně ovlivňovat také každodenní stres, kterému se nelze vždy vyhnout. Následkem toho se můžeme potýkat s oslabenou imunitou, což se může projevit vyšší náchylností k onemocněním. Pokud zrovna potřebujete aktutní podporu imunitního systému a dýchacích cest, zkuste třapatku nachovou! Indiánské zlato, jak je tato bylina také nazývána, vás svými účinky, zejména v případě respiračních obtíží, mile překvapí. 

 

Třapatka, oblíbená bylina našich babiček 

Třapatka nachová, latinsky echinacea purpurea, dříve nesměla chybět v žádné domácnosti a zahradě. Využívána byla nejen jako bylina na spoustu zdravotních neduhů, ale díky svým purpurovým květům byla také oblíbenou dekorativní rostlinou. V moha zahrádkách ji ostatně můžeme vidět i dnes. Třapatka se pyšní nádhernými květy, a to nejen ve známé purpurové barvě. Kvete od poloviny léta do začátku podzimu, a pokud máte na zahrádce místo, určitě si ji zasaďtte. V Severní Americe třapatku nachovou začali užívat Indiáni při různých zánětech, bolestech zubů, ale především při bolestech v krku a při kašli. Echinacea je známým a oblíbeným pomocníkem pro podporu imunitního systému a dýchacích cest.  Zároveň má příznivý vliv na dolní močové cesty. Třapatka patří mezi medonosné byliny, a tak je užitečná nejen lidem, ale také včelám.

 

Jak třapatku užívat? 

Ve farmakoterapii se využívají účinky zejména třapatky nachové a třapatky úzkolisté. Třapatku nachovou využijete prakticky celou, a to v čerstvém i v sušeném stavu. Aktivní přírodní látky obsahuje nať, květ, ovšem největší koncetraci obsahuje kořen. Třapatku lze užívat nejen ve formě čaje, ale také sirupů, pastilek, tinktury, mastí či krémů. Oblíbená je echinacea také jako součást doplňků stravy. Je vhodná při prvních příznacích respiračních infekcí, ale nedoporučuje se ji užívat dlouhodobě. Odborníci doporučují po 2 týdnech užívání udělat alespoň 1 týden pauzu. Není vhodná v těhotenství, během kojení a užívat by ji neměly ani děti. V doplňcích stravy může být echinacea doplněna o vitamin C, zinek, šípek a černý bez. Právě kombinaci s černým bezem, vitaminem C, zinkem, a navíc kurkumou a pelargonií, můžete najít v prémiovém doplňku stravy Herba-C RAPID, který představuje akutní podporu imunitního systému a dýchacích cest. 
 

Herba-C RAPID, aktuní podpora imunity z přírody 

I v létě se vyplatí mít po ruce něco, co vás v případě respiračních obtíží může rychle postavit na nohy. Herba-C RAPID je díky originálnímu spojení účinných látek bylin, minerálních prvků a vitamínů je určen především osobám, které hledají intenzivní akutní oporu nebo jsou v blízkém kontaktu s nachlazením (například maminky nemocných dětí, partner či pohyb v kolektivu, kde probíhá sezóna nachlazení). Své místo má i u osob se sníženým imunitním systémem, zejména senioři starší 65 let, lidé užívající dlouhodobě léky (kteří by se měli však vždy o užívání konzultovat se svým lékařem) či osoby s nezdravým životním stylem. Herba-C RAPID je určen i lidem, kteří chtějí doplnit lékařem předepsanou léčbu, kupují si nosní sprej či kapky, sirup na kašel, léky na bolest v krku či na snížení horečky, vitamín C a různé bylinné čaje při nachlazení.


Echinacea má kromě benefitu pro imunitní systém a dýchací cesty také příznivý vliv na dolní močové cesty. Kurkuma (a látka kurkumin) díky svým silným antioxidačním vlastnostem podporuje zdraví dýchacích cest a imunitu. Černý bez přirozeně obsahuje řadu cenných látek, které chrání buňky před oxidačním stresem. Vitamín C kromě podpory imunitního systému přispívá k tvorbě kolagenu, a tím přispívá k udržení normálního stavu kostí, chrupavek a zubů. Přispívá i ke snížení míry únavy a vyčerpání. Zinek je nezbytnou látkou pro celou řadu biologických funkcí, podporu imunity a ochranu buněk před působením volných radikálů.

Herba-C RAPID je přesně to, co v případě nachlazení a dalších respiračních obtíží potřebujete. Nevěříte? Přesvědčte se sami! 

 

Walmark doporučuje: 

  • Beta Glukan 200 mg Premium. Výrobek prémiové kvality s přírodními beta glukany z kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Vysoká dávka beta glukanu, šípku, vitaminu C a černého bezu.
  • Zinek 25 mg FORTE. Vysoká dávka zinku prémiové kvality pro zdravé vlasy, kůži, nehty a funkci imunitního systému.
  • Hlíva ústřičná PLUS. Vysoce kvalitní extrakt hlívy ústřičné navíc obohacený o echinaceu a rakytník pro každodenní podporu imunity.

 

Zdroj: www.lekarna.cz

Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu

Další články