Jak podpořit imunitu dětí i dospělých? Zkuste ověřený rybí olej!

Jak podpořit imunitu dětí i dospělých? Zkuste ověřený rybí olej!

Rybí tuk na lžičku pro pevné zdraví. Strašák z dětství našich babiček a možná i rodičů. Tento "všelék" získává v posledních letech na oblibě a my vám prozradíme, proč se opět stává nedílnou součástí podpory imunity a celkového zdraví. 

 

Rybí olej, ověřená podpora zdraví 

Rybí tuk zažívá v posledních letech návrat, což možná mnohé překvapí. Ačkoliv pro spoustu z vás může být  rybí tuk spojen s nepříjemnou rybí pachutí, dnes se ničeho podobného obávat nemusíte. A proč právě rybí olej? Důvodů je mnoho. Návrat k přírodě, tradicím a využití přírodních zdrojů, které lidstvo využívalo od nepaměti. Dnes se tak léty poněkud opomíjený rybí olej stává nedílnou součástí každodenního jídelníčku všech věkových kategorií včetně dětí. A věřte, že by byla velká škoda tento "všelék" nezařadit do jídelníčku. 

 

Podpřte zdraví omega-3! 

Rybí olej dnes patří mezi nejčastěji konzumované doplňky stravy. Je bohatým zdrojem esenciálních omega-3 mastných kyselin, které tělo neumí vyrobit samo v dostatečném množství, a proto je nezbytné je přijímat potravou. Rybí olej obsahuje kyselinu eikosapentaenovou (EPA) a dokosahexaenovou (DHA) a vitaminy A a D.  EPA a DHA se přirozeně vyskytují v buněčných membránách v nervových buňkách a mozku. Přispívají k normální činnosti srdce, udržují normální hladinu triglyceridů v krvi a normální krevní tlak. DHA podporuje zrak a mozkové funkce. Během těhotenství je dostatečný příjem DHA důležitý pro normální vývoj zraku a mozku plodu. Zapomínat na dostatečný příjem by neměly kojící ženy, protože omega-3 jsou zásadní pro správný vývoj kojenců. Omega-3 mastné kyseliny jsou pro zdraví každého z nás nezbytné, od dětí až po seniory.

 

Jak zajistit optimální přísun omega-3?

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje dospělému člověku přijímat denně 250-500 mg DHA a EPA. Zdroji omega-3 mastných kyselin jsou především tučné mořské ryby, mořské plody, řasy, a právě rybí olej. Pro optimální příjem omega-3 je doporučeno konzumovat ryby alespoň 2 x týdně, což bohužel většina populace nesplňuje. Není-li příjem omega-3 zajištěn prostřednictvím stravy, je vhodné zvážit jejich suplementaci. 


Zlatá Omega-3 rybí olej pro pevné zdraví a dlouhý život

Skvělou volbou, jak dodat tělu omega-3, je novinka Zlatá Omega-3 FORTE, nově v tekutém formátu, a navíc s obsahem vitaminů A, D a E. Jde o prémiový rybí olej ve formě triglyceridů pro podporu IMUNITY, SRDCE, MOZKU A ZRAKU. EPA a DHA přispívají k normální funkci srdce. Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů. Vitaminy A a D přispívají k normální funkci imunitního systému. DHA přispívá k normální funkci mozku a zraku a podporuje duševní vitalitu. Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním poškozením volnými radikály, a navíc chrání olej proti oxidaci. Příznivého účinku se dosáhne při příjmu 250 mg EPA a DHA denně.

 

Likvidní formát Zlaté Omegy-3 ocení děti i senioři

Omega-3 mastné kyseliny jsou důležité nejen pro zdraví dospělých, ale i dětí, což reflektuje likvidní formát, který usnadňuje užívání i těm nejmenším. Zlatá Omega-3 FORTE je vhodným doplňkem stravy už pro děti od 3 let. Ukazuje se, že tekutá forma vycházející z historie, má i v dnešní době své spotřebitele, kteří preferují podobu rybího tuku tak, jak ho znali z dětství, ovšem bez nepříjemného rybího zápachu. Rybí olej je ideálním doplňkem stravy pro každého včetně dětí, těhotných žen a seniorů. Zlatá Omega-3 FORTE je skvělou přísadou také do kaší, salátů a dalších pokrmů. Rybí olej mnohé odrazoval svou nepříjemnou chutí a zápachem, což už je dnes minulostí. Mezi nejoblíbenější příchutě, které Češi milují, patří svěží chuť pomeranče a citrónu. A právě proto byla pomerančovo-citrónová příchuť jasnou volbou i u Zlaté Omegy-3 FORTE. Díky obsahu vitaminu E zabraňuje nežádoucí oxidaci kyselin EPA a DHA. Vitamin E je důležitý antioxidant, který přispívá k ochraně buněk před volnými radikály, oxidačním stresem.

 

Walmark dále doporučuje: 

  • Omega-3 rybí olej FORTE 1000mg. Vysoká dávka omega-3 prémiové kvality pro zdravé srdce, mozek a zrak. EPA a DHA  přispívají k normální funkci srdce. DHA přispívá k normální funkci mozku a zraku a podporuje duševní vitalitu. Vitamin E chrání buňky těla před oxidativním poškozením volnými radikály. 
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu

Další články