telephone Helpline: 800 141 141
Váš seznam je prázdný

Jak to funguje?

- Najděte na našich stránkách nejvhodnější produkty pro sebe a své blízké
- Přidejte je do svého seznamu
- Až budete mít na seznamu vše, co potřebujete, přejděte do partnerského eshopu, kde si zvolíte počet kusů a objednávku dokončíte.

Váš seznam je prázdný. Prohlédněte si naše produkty a vyberte si ty nejlepší pro podporu svého zdraví.

Jak zhubnout kolem pasu

Jak zhubnout kolem pasu
Břicho a pas jsou jednou z nejproblémovějších partií. Nevzhledná „michelinka“ však nepředstavuje pouze estetický problém, nýbrž i reálné zdravotní riziko. Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak se břišního tuku úspěšně zbavit.
 
Určitě jste už někdy zaslechli pojem „metabolický syndrom“. Neoznačuje jednu konkrétní chorobu, ale několik různých poruch či onemocnění, které spolu určitým způsobem souvisí a společně představují velké riziko pro naše zdraví. Patří mezi ně vysoký krevní tlak, zvýšená hladina „zlého“ (LDL) cholesterolu, cukrovka nebo tzv. inzulínová rezistence (nízká citlivost buněk na inzulín) a v neposlední řadě obezita typu jablko, při které se nadbytečný tuk ukládá v oblasti kolem pasu. Obecně platí, že metabolickým syndromem jsou mnohem více ohroženi muži, kteří mají v pase více než 102 cm a ženy s pasem nad 88 cm. Schválně, vezměte si na pomoc krejčovský metr a přeměřte se.
 

Vynechte fast food, „éčka“ a bublinky

Výsledek vás nepotěšil? Pak je načase udělat něco se svou životosprávou – odlehčit jídelníček, zařadit pravidelný pohyb, ale také odpočinek. Začněte třeba tím, že vynecháte sladké limonády a bublinkové nápoje a zařadíte větší množství čisté pramenité vody. Omezte pečivo z bílé mouky a jezte více celozrnných výrobků, které jsou bohatým zdrojem vlákniny. Tu najdete také v ovoci a zelenině, luštěninách, ořeších, semínkách či ovesných vločkách. Z jídelníčku je třeba vyloučit výrobky, které obsahují různé syntetické přídatné látky – tělo je totiž nedokáže identifikovat a posílá je rovnou do tukových zásob. Toužíte-li po plochém bříšku a štíhlém pase, zapomeňte na tučná smažená jídla (fast food apod.). Tuky však organismus potřebuje, tak mu je dopřejte, ale jen ty zdravé, které obsahují například ořechy, za studena lisované rostlinné oleje či mořské ryby.
 

Přestaňte se zbytečně stresovat

Pokaždé, když jste ve stresu, začínají nadledvinky produkovat hormon kortizol, který mimo jiné pomáhá uvolňovat cukr do krve a vy tak získáváte energii potřebnou „pro boj, nebo útěk“. Pokud však tento cukr nevyužijete (a upřímně, kolikrát jste už vzali nohy na ramena při hádce se šéfem, nebo jste dokonce použili pěsti?), přemění se na tuk a tělo si ho uloží. Při hubnutí břicha je tedy velmi důležité vyhýbat se zbytečnému stresu a pravidelně odpočívat. Stručně řečeno, méně stresu rovná se štíhlejší bříško.
 

Zkuste hula hop a domácí cvičení

Velkou roli hraje také pohyb, bez kterého to zkrátka nepůjde, ať se vám to líbí, nebo ne. Vyberte si aktivitu, která vás bude bavit, a té se snažte věnovat aspoň 5krát týdně po dobu nejméně 30 minut. Možností je spousta: procházky, nordic walking, plavání, běhání, jízda na kole. Nebo si vypůjčte od dcery obruč a vzpomeňte si na svá dětská léta... K tomu si můžete každý den přidat osvědčené cviky, které jsou pro bříško jako stvořené a zvládne je i naprostý začátečník.

1. Lehněte si na záda a zpevněte břicho (pupík tlačte k páteři a bedra do podložky). Zvedněte nohy tak, aby mezi stehny a břichem byl pravý úhel. Pokud nezvládnete mít nohy natažené, lehce je pokrčte. S nádechem spouštějte nohy pomalu dolů, ale tak, abyste cítili pouze břišní svaly, a nikoli záda. S výdechem zvedejte nohy nahoru. Proveďte aspoň 15 opakování.


2. Lehněte si na zem a zatáhněte břicho. Nohy mějte zvednuté a lehce pokrčené. Potom mírně přizvedněte pánev a s výdechem ji otočte směrem doprava. S nádechem se vraťte zpět do výchozí pozice a s výdechem udělejte to samé doleva. Proveďte 10 opakování na každou stranu.

 
 
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu