Jak zhubnout v oblasti pasu?

Jak zhubnout v oblasti pasu?
Nadměrné množství tuku v oblasti pasu trápí nejen ženy, ale také muže. Není divu, plavková sezóna se pomalu, ale jistě blíží. A co ci budeme namlouvat, taková „michelinka“ na kráse nikomu nepřidá. Nejde navíc jen o problém estetický, ale také zdravotní. Jak se tuku v oblasti pasu zbavit? 
 

Metabolický syndrom

Určitě jste už někdy slyšeli pojem „metabolický syndrom“. Nejde však o jedno konkrétní onemocnění, ale o několik různých poruch či onemocnění, které spolu určitým způsobem mohou souviset. Společně pak mohou představovat riziko pro naše zdraví. Patří mezi ně vysoký krevní tlak, zvýšená hladina „zlého“ (LDL) cholesterolu, cukrovka nebo tzv. inzulínová rezistence (nízká citlivost buněk na inzulín) a v neposlední řadě obezita typu jablko, při které se nadbytečný tuk ukládá v oblasti kolem pasu. Obecně platí, že metabolickým syndromem jsou mnohem více ohroženi muži, kteří mají v pase více než 102 cm a ženy s pasem nad 88 cm.  Pokud chcete vědět, zda právě Vám hrozí riziko vzniku a rozvoje metabolického syndromu, vezměte si na pomoc krejčovský metr a přeměřte se. 
 

Vynechte fast food, „éčka“ a bublinky!

Výsledek vás nepotěšil? Pak je důležité zaměřit se na změnu životního stylu a udělat něco se svou životosprávo. Odborníci radí odlehčit jídelníček, zařadit pravidelný pohyb, dostatek spánku a odpočinku. Začněte třeba tím, že vynecháte sladké limonády, bublinkové nápoje a zařadíte větší množství čisté pramenité vody. Omezte pečivo z bílé mouky a jezte více celozrnných výrobků, které jsou bohatým zdrojem vlákniny. Tu najdete také v ovoci a zelenině, luštěninách, ořeších, semínkách či ovesných vločkách. Z jídelníčku je třeba vyloučit výrobky, které obsahují různé syntetické přídatné látky, které tělo nedokáže identifikovat a posílá je rovnou do tukových zásob. Toužíte-li po plochém bříšku a štíhlém pase, zapomeňte na tučná smažená jídla (fast food apod.). Tuky však organismus potřebuje, tak mu je dopřejte, ale jen ty zdravé, které obsahují například ořechy, za studena lisované rostlinné oleje či mořské ryby.
 

Přestaňte se zbytečně stresovat

Pokaždé, když jste ve stresu, začínají nadledvinky produkovat hormon kortizol, který mimo jiné přispívá k uvolnění cukru do krve, a vy tak získáváte energii potřebnou „pro boj, nebo útěk“. Pokud však tento cukr nevyužijete (a upřímně, kolikrát jste už vzali nohy na ramena při hádce se šéfem, nebo jste dokonce použili pěsti?), přemění se na tuk a tělo si ho uloží. Pokud tedy chcete mít štíhlejší pas, snažte se vyhýbat zbytečnému stresu. 


Zkuste hula hop a domácí cvičení

Velkou roli hraje samozřejmě aktivní pohyb. Vyberte si aktivitu, která vás bude bavit, a té se snažte věnovat aspoň 5krát týdně po dobu nejméně 30 minut. Možností je spousta: procházky, nordic walking, plavání, běhání, jízda na kole. Nebo si vypůjčte od dcery obruč a vzpomeňte si na svá dětská léta... K tomu si můžete každý den přidat osvědčené cviky, které jsou pro bříško jako stvořené a zvládne je i naprostý začátečník. A pokud vás cvičení nebaví, zkuste chodit do práce a z práce pěšky. 
 

Cviky pro štíhlý pas


1. Lehněte si na záda a zpevněte břicho (pupík tlačte k páteři a bedra do podložky). Zvedněte nohy tak, aby mezi stehny a břichem byl pravý úhel. Pokud nezvládnete mít nohy natažené, lehce je pokrčte. S nádechem spouštějte nohy pomalu dolů, ale tak, abyste cítili pouze břišní svaly, a nikoli záda. S výdechem zvedejte nohy nahoru. Proveďte aspoň 15 opakování.


2. Lehněte si na zem a zatáhněte břicho. Nohy mějte zvednuté a lehce pokrčené. Potom mírně přizvedněte pánev a s výdechem ji otočte směrem doprava. S nádechem se vraťte zpět do výchozí pozice a s výdechem udělejte to samé doleva. Proveďte 10 opakování na každou stranu.
 

Váha pod kontrolou? Zkuste Dialevel!

Doplněk stravy Dialevel představuje kvalitní složení s unikátní kombinací extraktu ze skořice a chrómu pro zdravou hladinu cukru v krvi, obohaceno o kyselinu alfa-lipoovou, vhodný také proi dlouhodobé užívání.

  • Skořice přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi.
  • Chróm přispívá ke správnému metabolismu makroživin a přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi.
  • Kyselina alfa-lipoová bývá někdy nazývána jako vitamin B13.

 

Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu

Další články