Ženšen podpoří psychickou pohodu i libido!

Ženšen podpoří psychickou pohodu i libido!
Důvodů, proč má ženšen své stálé místo mezi bylinami na podporu zdraví, je mnoho. Podporuje imunitní systém, koncentraci, bdělost, vitalitu, přispívá k normální cirkulaci krve, a navíc má pozitivní vliv také na sexuální zdraví. Ženšen je známý adaptogen, rostlinná látka, která pomáhá tělu adaptovat se na stres a překonat únavu. A právě proto je již po staletí využíván v tradiční východní medicíně jako přírodní životabudič. Pokud potřebujete probudit k životu, ženšen je jasnou volbou! 

 

Zázrak přírody jménem ženšen

tradiční čínské medicíně bychom jen těžko hledali oblíbenější rostlinu. Podle Shen Nung Pen-Ts'ao-ching, nejstarší dochované knihy tradiční čínské medicíny, je za nejkvalitnější ženšen pokládán ten, který pochází z korejského království Kokuryo. Ruský botanik Carl Anton Meyer klasifikoval ženšen v roce 1843 zavedením rodu Panax, což se dá volně přeložit jako „všelék“ (z řeckého pan – vše, axos – léčit).  Nejčastěji užívanou částí ženšenu je kořen, který svým tvarem připomíná lidské tělo. Ten se může zpracovávat dvojím způsobem. Suší se buď na slunci (tím vzniká tzv. bílý ženšen), nebo se paří v cukerném či bylinném nálevu a poté se suší umělým teplem (výsledným produktem je pak červený ženšen). Ženšen se dnes pěstuje v celé řadě zemí – v Koreji, Číně, Rusku, Indii, Japonsku i na území Severní Ameriky. Oblibu však ženšen a doplňky stravy s jeho obsahem nemají jen mezi zastánci tradiční čínské medicíny. Jeho obliba neustále roste, a to i v západním světě. 
  

Ženšen pro psychickou i fyzickou pohodu

Ženšen podporuje mozkovou aktivitu, zlepšuje kognitivní funkce a pomáhá zvýšit koncentraci a bdělost. Pomáhá zachovat optimální tělesnou výkonnost, vytrvalost, pomáhá udržet energii a vitalitu. Podporuje imunitní systém a přispívá k normální cirkulaci krve. Ženšen je vhodný i v období zvýšeného stresu, únavy, vyčerpání a  rekonvalescence. A nejen muže potěší, že ženšen podporuje také erekci a sexuální zdraví. Podle starých čínských mnichů navíc ženšen přispívá k dlouhověkosti, a proto je velmi oblíbenou bylinou jak u mužů, tak u žen. Pokud hledáte doplněk stravy, který dodá Vašemu tělu psychickou i fyzickou rovnováhu, zkuste právě ženšen. V nabídce Walmark najdete Ženšen korejský obsahující vysoce kvalitní extrakt z kořene ženšenu korejského, obohacený o vitamin E, antioxidant, který chrání buňky před oxidativním stresem. 

 

 

Walmark doporučuje: 

  • Ženšen korejský. Ženšen podporuje mozkovou aktivitu, zlepšuje kognitivní funkce, pomáhá zvýšit koncentraci a bdělost, pomáhá zachovat optimální tělesnou výkonnost, vytrvalost, energii a vitalitu. Podporuje erekci a sexuální zdraví, imunitní systém a přispívá k normální cirkulaci krve.
  • Zinek 15mg. Zinek přispívá k udržení normálního stavu vlasů, nehtů, pokožky a kostí, k ochraně buněk před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály, podporuje imunitní systém, pomáhá zachovat plodnost, mužský reprodukční systém a normální hladinu testosteronu v krvi, přispívá k normálním kognitivním funkcím a zraku, k normálnímu metabolismu mastných kyselin a sacharidů a k normální syntéze bílkovin.
  • Zinek 25mg FORTEVysoká dávka zinku prémiové kvality pro zdravé vlasy, kůži, nehty a funkci imunitního systému.
  • Selen 100 µgVysoká dávka selenu prémiové kvality pro imunitu a zdraví vlasů a nehtů. Selen přispívá k normální funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu vlasů a nehtů, k ochraně před oxidativním stresem způsobeným volnými radikály, k normální spermatogenezi a k normální činnosti štítné žlázy.
  • Selezin ACE COMPLEXUnikátní kombinace vitaminů a minerálů (obsahuje selen a zinek). 
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu

Další články