telephone Helpline: 800 141 141
Váš seznam je prázdný

Jak to funguje?

- Najděte na našich stránkách nejvhodnější produkty pro sebe a své blízké
- Přidejte je do svého seznamu
- Až budete mít na seznamu vše, co potřebujete, přejděte do partnerského eshopu, kde si zvolíte počet kusů a objednávku dokončíte.

Váš seznam je prázdný. Prohlédněte si naše produkty a vyberte si ty nejlepší pro podporu svého zdraví.

Kořen života – ženšen

Kořen života – ženšen
Nevhodné stravovací návyky, nedostatek pohybu i odpočinku a zejména stres, který se pro většinu lidí stal již chronickým – to vše s sebou nese současný hektický životní styl, který nás okrádá o zdraví, duševní pohodu a energii. Nelze se pak divit, že jsme permanentně vyčerpaní, nervózní a bez nálady, nebo že se stále častěji potýkáme s různými zdravotními problémy. Existují různé možnosti, jak zvýšit svou odolnost proti stresu. Jednou z nich jsou přírodní látky ze skupiny tzv. adaptogenů, které podporují imunitu a zlepšují schopnost odolávat náročným podmínkám.
 
Za adaptogen s nejsilnějším povzbuzujícím účinkem je považován ženšen pravý (Panax Ginseng). O jeho mimořádných schopnostech věděli už staří čínští lékaři, kteří tento výjimečný rostlinný stimulant využívali od 4. století před naším letopočtem. Písemné zmínky z tohoto období hovoří o ženšenu jako o velmi účinném prostředku ke zkvalitnění života.

Nejčastěji užívanou částí ženšenu je kořen, který svým tvarem připomíná lidské tělo. Ten se může zpracovávat dvojím způsobem. Suší se buď na slunci (tím vzniká tzv. bílý ženšen), nebo se paří v cukerném či bylinném nálevu a poté se suší umělým teplem (výsledným produktem je pak červený ženšen).

 

Nejkvalitnější ženšen roste v Koreji

Ženšen se pěstuje v celé řadě zemí – v Koreji, Číně, Rusku, Indii, Japonsku i na území Severní Ameriky. Podle Shen Nung Pen-Ts'ao-ching, nejstarší dochované knihy tradiční čínské medicíny, je však nejkvalitnější ten, který pochází z korejského království Kokuryo.

Ruský botanik Carl Anton Meyer klasifikoval ženšen v roce 1843 zavedením rodu Panax. Tento výraz se dá volně přeložit jako „všelék“ (z řeckého pan – vše, axos – léčit). Názvem Korejský ženšen může být označován pouze ženšen rodu Panax Ginseng vypěstovaný na území Koreji.

 

Podporuje bdělost, imunitu i paměť

Korejský ženšen obsahuje látky, které pomáhají zachovat fyzickou a duševní výkonnost, snižují míru vyčerpání, podporují paměť a soustředěnost a udržují bdělost. Na rozdíl od stimulantů typu kofeinu však nezpůsobují excitaci (vzrušivost, nervozitu) a nenarušují spánek, právě naopak – jsou využívané v celé řadě produktů určených pro podporu kvality spánku. Ženšen rovněž přispívá k normálnímu fungování imunitního systému, pomáhá udržet energii a vitalitu a pozitivně ovlivňuje také erekci a sexuální zdraví. Jak už bylo řečeno, jedná se o velmi silný adaptogen, to znamená, že podporuje odolnost těla proti stresu a je vhodný při mimořádně náročných situacím (například po úraze, v období rekonvalescence, po emočním traumatu apod.).

V lékárnách a na e-shopech jsou volně k zakoupení doplňky stravy s vysoce kvalitním extraktem z korejského ženšenu v kombinaci s vitaminem E, který patří do skupiny antioxidantů a pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály.
 
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu