telephone Helpline: 800 141 141
Váš seznam je prázdný

Jak to funguje?

- Najděte na našich stránkách nejvhodnější produkty pro sebe a své blízké
- Přidejte je do svého seznamu
- Až budete mít na seznamu vše, co potřebujete, přejděte do partnerského eshopu, kde si zvolíte počet kusů a objednávku dokončíte.

Váš seznam je prázdný. Prohlédněte si naše produkty a vyberte si ty nejlepší pro podporu svého zdraví.

Ložnice podle Feng-shui aneb krok ke kvalitnímu spánku

Ložnice podle Feng-shui aneb krok ke kvalitnímu spánku
V ložnici trávíme přibližně třetinu svého života, a proto bychom měli dbát na to, abychom se v ložnici cítili více než příjemně. I ložnice je totiž zásadní pro to, abychom se ráno probouzeli odpočatí a plní energie. Inspirací pro uspořádání ložnice může být tradiční čínské učení, které spatřuje přímou souvislost mezi tím, jak žijeme, a prostředím, kde se nacházíme. Pokud je svět kolem nás v harmonii, vládne rovnováha i v našem životě. Co je to Feng-shui? 

Princip Feng-shui spočívá v nenáročných úpravách, kterými můžeme dosáhnout lepšího proudění životodárné energie (čchi), která bude volně plynout a nebude se muset potýkat s překážkami v prostoru. Učení Feng-shui je samozřejmě možné aplikovat i na všechny ostatní místnosti: kuchyň, dětský pokoj, obývák, koupelnu atd. Ložnice je však přece jen poněkud výjimečná. Ve spánku jsme totiž nejzranitelnější. Potřebujeme se cítit chránění a v bezpečí. Proto má Feng-shui na ložnici jiné požadavky, než na ostatní místnosti.

 

Postel nestavte přímo pod okno

Nejdůležitějším kusem nábytku je postel, která by v ideálním případě měla stát stranou, hlavou u zdi, aby spící cítil oporu. Měla by být umístěna tak, abyste z ní viděli, kdo vstupuje do místnosti. Postel však nikdy nestavte přímo pod okno. Je sice nesmírně romantické kochat se v noci hvězdnou oblohou, ale oknem snadno uniká čchi, takže se může stát, že jí během noci nebudete mít dost a ráno se budete probouzet unavení. Nohy postele by také neměly směřovat přímo ke dveřím – podle staré čínské tradice se jedná o „polohu rakve“.

 

Nenechte si narušit pohodu ve vztahu

Stropní trámy vypadají velmi stylově, ale z hlediska Feng-shui jde o jedny z největších překážek, které brání volnému proudění energie. A nejen to. Vedou-li trámy nad postelí ve vodorovném směru, údajně způsobují zdravotní potíže v těch částech těla, které pomyslně protínají. Míří-li podélně, prý vyvolávají časté partnerské neshody. Těžko říct, co je horší. Ideálním řešením je posunout lůžko zcela z jejich dosahu, nebo na trám zavěsit bambusovou flétnu (pro harmonii v manželství flétny dvě).

 

Přes den v ložnici důkladně vyvětrejte

Většina ložnic má pouze jedny dveře. Najdou se však i takové, které mají dveře dvoje. To však není zrovna ideální. V takovém případě je docela dobře možné, že se tato místnost bude používat jako průchozí, což výrazně narušuje klidný spánek. Přes den by v ložnici mělo být světlo a čerstvý vzduch, aby sem mohl proudit dostatek čchi, která vydrží na celou noc. Dejte ale pozor, aby vám sluníčko nesvítilo rovnou na postel. Přímý sluneční svit totiž silně aktivuje a ztěžuje usínání.

 

Odneste pryč počítač i pracovní resty

Mnoho lidí si plete ložnici s pracovnou nebo se studovnou. Není divu, že pak večer špatně usínají. Pokud chcete tuto místnost využívat ještě k jiným účelům, rozdělte ji na část pracovní a oddechovou – oddělte ji od přístrojů, kancelářského vybavení a dalších předmětů, které sem normálně nepatří. Výrazně rušivým prvkem jsou i tzv. „hadí klubka“ – Feng-shui tak výstižně nazývá smotané kabely. Ukryjte je do postranních lišt, nebo je aspoň natáhněte stranou.

 

Přivolejte spánek pomocí bylinek

V ložnici by také neměly být přítomny prvky symbolizující vodu – akvária, fontánky, obrazy a fotografie s vodní tematikou, a už vůbec ne vodní postel! Co naopak podpořit můžete, je element ohně, který vnese svěží vítr do vašeho intimního života. K povzbuzení sexuální energie využijte barvy – červenou, vínovou či oranžovou. K celkové relaxaci těla i mysli, což je záruka zdravého spánku, pomáhají také bylinky. Mezi nejoblíbenější patří chmel a kozlík lékařský a levandule

 

Zmírněte stres a podrážděnost

Za nepřítele kvalitního spánku je považován stres. Trápí vás, a to nejen před ulehnutím, podrážděnost a nerrvozita? Možná trpíte nedostatkem hořčíku. Zkuste Magnesium + B6, prémiový doplněk stravy. Hořčík a vitamin B6 podporují energii a přispívají ke snížení únavy a vyčerpání, jsou také nezbytné pro normální nervové a psychické funkce. Magnesium přispívá k normálním svalovým funkcím a udržování zdravých kostí a zubů a vitamin B6 udržuje normální funkci imunitního systému.
 
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu