Nejlepší přírodní životabudiče

Nejlepší přírodní životabudiče

Chybí vám před dovolenou energie? Nebo už máte po dovolené, která vás paradoxně unavila? Máme pro vás tipy na přírodní životabudiče, díky kterým "dobijete baterky" a budete si užívat léto naplno! 

 

Povzbuďte tělo i mysl ženšenem! 

Není žádnou novinkou, že jednou z nejznámějších bylin s povzbuzujícím účinkem je ženšen korejský, který tradiční čínská medicína ho využívá již po tisíce let. Ženšen podporuje normální funkci imunitního systému, normální cirkulaci krve, mozkovou aktivitu, zlepšuje kognitivní funkce a pomáhá zvýšit koncentraci a bdělost. Navíc pomáhá zachovat optimální tělesnou výkonnost, vytrvalost, pomáhá udržet energii a vitalitu. Nejen muži pak ocení podporu erekce a sexuálního zdraví. Ženšen korejský je zkrátka vaše letní "must have"! Ženšen se také řadí mezi tzv. adaptogeny, látky zvyšující odolnost organismu proti fyzickému i psychickému vyčerpání. Ženšen je proto vhodný i jako pomocník při zvládání stresu, což přiznejme si, letní dovolená někdy je. 
 

Guarana jako elixír života

Guarana je liánovitá rostlina, která pochází z tropických pralesů Amazonie a po staletí byla využívána jako elixír života podporující imunitu. Díky tomu, že přirozeně obsahuje vysoké množství kofeinu, stala se guarana populárním energetickým doplňkem, a proto nesmí chybět ani v portfoliu Walmark. Na rozdíl od kávy se ale guarana do těla uvolňuje postupně, a povzbudí tak tělo po delší dobu. Zajímavé také je, že semena guarany mohou obsahovat až šestkrát více kofeinu než kávová zrna. Guarana 800 mg je vhodná k povzbuzení těla i mysli, přispívá k podpoře koncentrace, soustředění, ale také k podpoře imunity a kontrole hmotnosti. Guaranu ocení i ti s citlivějším zažíváním, protože nedráždí žaludek. Guaranu ale nekonzumujte, stejně jako kofeinové nápoje, v odpoledních a večerních hodinách, mohlo dojít k narušení kvalitního spánku.

 

Hořčíkem proti únavě

Jednou z hlavních příčin toho, proč se cítíte unavení a bez energie, může být i nedostatek hořčíku, který ovlivňuje činnost svalů, přenosy vzruchů, správné fungování nervové soustavy a řadu dalších důležitých tělesných procesů. V dnešní stravě nám však tento minerál velmi často chybí. Jeho přirozeným zdrojem jsou některé druhy zeleniny (špenát, mangold, vodnice, červená řepa, zelí, brokolice, salát kadeřávek, kapusta, čínské zelí, římský salát), nepražené kakaové boby, avokádo, semínka a ořechy, tučné ryby, cuketa, papája, maliny, rajčata, cukrový meloun, jahody či dýně (vstřebávání hořčíku naopak zhoršují potraviny bohaté na cukry a tuky, ale také káva nebo alkohol). Magnesium přispívá k normálním svalovým funkcím, je vhodný při zvýšené mentální a fyzické zátěži, a proto je velmi známý a oblíbený jako přírodní životabudič. Magnesium prémiové kvality obohacené o vitamin B6, podporující normální funkci nervového a imunitního systému a normální tvorbu červených krvinek, najdete v doplňku stravy Magnesium + B6


Vitalita a dlouhověkost, to je goji! 

Vynikajícím přírodním stimulantem jsou plody kustovnice čínské (goji), které jsou k mání ve většině supermarketů. Kustovnice roste v oblasti himalájských podhůří na středně velkých keřích. Tradiční čínská medicína ji odjakživa považuje za přírodní prostředek podporující nejen vitalitu, ale také dlouhověkost. Není proto náhoda, že v místech, kde tvoří běžnou součást jídelníčku, se lidé dožívají nejdelšího průměrného věku na Zemi. Plody kustovnice se dají konzumovat samotné (chutí připomínají šípek, jablko a brusinku), můžete si je přimíchat do různých cereálních směsí nebo jogurtu, případně s nimi zpestřit smoothie či ovocný koktejl. Ze sušených plodů se dá připravit i čaj (postup je stejný jako u šípků).

Nezapomeňte na minerály

V boji s únavou (zejména s tou dlouhodobou) je však třeba zvolit komplexní přístup, samotné bylinky, jakkoli jsou účinné, váš problém trvale nevyřeší. Je zcela nezbytné provést celkovou úpravu životosprávy. Měli byste dbát především na pravidelný pohyb, kvalitní spánek a odpočinek a v neposlední řadě na pestrý a vyvážený jídelníček, ve kterém nebudou chybět důležité nejen vitaminy, ale také minerály. A zatímco na vitaminy doplňujeme, na dostatečný příjem minerálů často zapomínáme, ačkoliv jsou pro zdraví neméně důležité. Pro Vaši celkovou psychickou a fyzickou pohodu je vhodné zařadit do jídelníčku prémiové doplňky stravy s obsahem minerálů a dalších látek, které podpoří nejen energii, ale také celkové zdraví! 
 

Walmark doporučuje: 

  • Selezin ACE COMPLEX je moderní, vysoce kvalitní výrobek, který obsahuje pečlivě zvolenou kombinaci vitaminů a minerálů. 
  • Ženšen korejský Vysoce kvalitní extrakt z korejského ženšenu pro duševní a fyzickou pohodu. Obohacený vitamínem E, který jako antioxidant chrání buňky těla před oxidačním stresem.
  • Guarana 800 mgPřírodní zdroj energie z extraktu semen guarany vysoké kvality. Guarana pomáhá zvýšit bdělost a soustředěnost a také podporuje fyzickou aktivitu a povzbuzuje tělo.
  • Magnesium + B6. Magnesium prémiové kvality obohacené o vitamin B6, podporuje zdravé fungování nervového systému a normální tvorbu červených krvinek, přispívá k normální funkci imunitního systému. 
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu

Další články