telephone Helpline: 800 141 141
Váš seznam je prázdný

Jak to funguje?

- Najděte na našich stránkách nejvhodnější produkty pro sebe a své blízké
- Přidejte je do svého seznamu
- Až budete mít na seznamu vše, co potřebujete, přejděte do partnerského eshopu, kde si zvolíte počet kusů a objednávku dokončíte.

Váš seznam je prázdný. Prohlédněte si naše produkty a vyberte si ty nejlepší pro podporu svého zdraví.

Poruchy štítné žlázy hrozí spíše ženám

Poruchy štítné žlázy hrozí spíše ženám
Zdravotními problémy spojenými s poruchami štítné žlázy trpí přibližně 200 milionů lidí na celém světě, přičemž ženy 8–10krát častěji než muži. Nad nespecifickými příznaky, jako je únava, zhoršená schopnost soustředění a snížená mentální výkonnost, změny nálad nebo poruchy menstruačního cyklu, však mnohé z nich – ke své vlastní škodě – mávnou rukou s tím, že podobné potíže způsobuje stres a v dnešní hektické době jsou tedy zcela běžné...

Malá žláza ve tvaru motýlka, která se nachází na přední straně krku a produkuje hormony tyroxin a trijodtyronin, se podílejí na rychlosti látkové výměny, spotřebě kyslíku, růstu a vývoji.
 

Padají vám vlasy a přibíráte na váze?

Cítíte se v poslední době často unavená a chybí vám energie? Pokud zároveň trpíte zimomřivostí, „záhadně“ přibýváte na váze, bolí vás svaly a klouby, trápí vás zácpa a v kartáči vám zůstávají celé chomáče vlasů, pak je velmi pravděpodobné, že máte problém s hypotyreózou (snížená funkce štítné žlázy), pro kterou je typický nedostatek hormonů. Tato porucha je nejčastěji diagnostikována u žen ve věku 40–50 let.
 

Čeho je moc, toho je příliš

V případě hypertyreózy (zvýšená funkce štítné žlázy), vyrábí štítná žláza naopak více hormonů, než tělo potřebuje. K častým projevům patří vnitřní neklid, návaly horka, potíže se spánkem, někdy také průjmy a nekontrolovatelné hubnutí (aniž byste držela nějakou dietu). Typickým příznakem jsou i nápadně vystouplé oči (neboli exoftalmus). Hypertyreóza je nejběžnější u žen mezi 20-40 lety, ale může vás zaskočit v jakémkoli věku. Pokud se nemoc odhalí včas, obvykle jde dobře léčit a nezanechá žádné trvalé následky. V opačném případě vás může ohrozit i na životě.
 

Riziková skupina – budoucí maminky

Rizikovou skupinou jsou nastávající maminky, u kterých může neléčené onemocnění štítné žlázy způsobit komplikace v těhotenství, předčasný porod, nebo dokonce potrat. Nízká hladina hormonů štítné žlázy se pak velmi neblaze podepisuje i na mentálním vývoji dítěte. Proto jsou je vyšetření štítné žlázy součástí řádného vyšetření v gynekologicko-porodnické ambulanci.
 

Jak získat jód? Kuchyňská sůl už nestačí

Správná činnost štítné žlázy závisí na dodávce jódu, kterou zajišťuje plošné jodizování kuchyňské soli. V souvislosti s novodobými trendy ve výživě (náhrada za sůl himálajskou či kamennou) a prevencí srdečně-cévních chorob, která zahrnuje snižování soli v potravinách, je však nutné hledat ještě jiné zdroje jódu. Málokdo z nás je ale schopen zkonzumovat denně 100–250 gramů rybího masa, což je množství, které obsahuje doporučené denní množství tohoto prvku. Mnohem praktičtějším řešením jsou kvalitní doplňky stravy s obsahem přírodního jódu z mořských řas, které se dají volně koupit v lékárnách a na e-shopu.
 
Jod_30_BOX_CZE_3D_R_W14434-S-01-CZE-SLO.png
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu