Jak zlepšit kondici a cítit se lépe?

Jak zlepšit kondici a cítit se lépe?
Být v kondici neznamená trávit každý den v posilovně a mít svaly vyrýsované do "pekáče buchet". Být v kondici znamená cítit se dobře ve svém těle! Jednoduché tipy, díky kterým se i vy můžete cítit lépe, vám přinášíme. 


 

1. Krok za krokem

Pokud jste dlouho se svým tělem nepracovali, je třeba začít volnějším tempem. Ať už se rozhodnete pro každodenní chůzi (například do nebo z práce), posilovnu či nějaký sport, přizpůsobte aktivitu nejen svým možnostem, ale především svému zdravotnímu stavu. Dovolte, aby si vaše svaly i klouby na zátěž zvykly. Vyhnete se zbytečným úrazům z přetížení, nadměrné únavě způsobené nepřiměřenou fyzickou zátěží a falešným pocitům marnosti, že to nedáte. Zároveň si vytyčte svůj cíl - chci zhubnout (kolik?), „jen“ zpevnit, nebo se prostě cítit lépe? Pokud už sport a aktivní pohyb znáte jen z televizní obrazovky, je dobré si na start vyhledat nějakého odborníka.

 

2. Důležitá je pravidelnost

Abyste dosáhli kvalitnějších výsledků a cítili se v kondici, je potřeba pravidelnost (ideálně 30 minut 5x týdně). Jednorázové, nahodilé akce sice tělo vyburcují k jakési aktivitě, ale výsledky jsou dlouhodobě neudržitelné. Nehledejte důvody, proč dnes necvičit, jakkoli jsou pádné. Svůj pohyb můžete vždy přizpůsobit konkrétní situaci, např. místo výtahu použít schody, případně u vaření či luxování zařadit posilující cviky. Berte vždy ohled na svůj aktuální zdravotní stav, ale nepoužívejte ho jako výmluvu, proč to nejde.
 

3. Experimentujte

Časem může přijít moment, kdy nad pravidelným tréninkem mávnete rukou. Přestane vás to z různých důvodů těšit, nebo výsledky nebudou takové, jaké jste si vysnili. Uvědomte si, že nikdo ale neříkal, že vám má vydržet jeden druh aktivity! Poohlédněte se po něčem jiném, a pokud nemáte problém dodržet své plány, vezměte si k sobě někoho, komu pohyb prospěje, a navíc vás bude motivovat. Můžete například kombinovat cvičení vytrvalostní se silovým nebo prostě úplně pohyb změňte - místo posilovny třeba pilates, intuitivní tanec, jógu nebo plavání. Dovolte si objevovat. Své svaly tak posílíte zase v jiných směrech.

 

4. Pohyb jako přirozená součást života

Cvičení by nemělo být povinností, ale mělo by vám dělat radost. I když z počátku bude potřeba trochu vůle a odvahy, s postupem času je dobré brát pohyb jako vaši přirozenou součást. Zkuste ho zařadit i do běžných činností. Ráno se protáhněte. Svaly se příjemně zahřejí a tělo prokrví. Zapojte pár cviků v kanceláři. Ulevíte zádům, zápěstím, ramenům nebo třeba hlavě. Večer zkuste své tělo zklidnit například vědomým dýcháním do břicha (posílíte pro změnu bránici).

 

5. Upravte jídelníček

Nezapomeňte, že pohyb je jen jednou z částí zdravého životního stylu. Aby byly výsledky skutečně optimální, je třeba upravit i svoji stravu. Základem jsou proteiny (bílkoviny) (základní stavební kameny organismu) - maso, tvaroh, vejce, luštěniny a obiloviny. Dalšími složkami jsou sacharidy (energie pro svaly i mozek) - brambory, rýže, těstoviny či banány a tuky (zásobárna energie) - nejvhodnější jsou ty, které obsahují Omega-3 nenasycené mastné kyseliny - mořské ryby, avokádo, ořechy či mléčné výrobky. Váš zdravý jídelníček můžete také obohatit doplňky stravy, které pomohou dodat tělu všechny zdraví prospěšné látky. Prohlédněte si širokou nabídku prémiových produktů Walmark a podpořte své zdraví, protože jen zdraví se můžete cítit skvěle! 
 

Walmark doporučuje: 

  • Omega-3 rybí olej Forte 1000 mgVysoká dávka omega-3 prémiové kvality pro zdravé srdce, mozek a zrak.
  • Zlatá Omega-3 rybí olej 1500mg. Extra silná dávka EPA 600 mg a DHA 600 mg. 

  • Magnesium + B6. Magnesium prémiové kvality obohacené o vitamin B6, podporuje zdravé fungování nervového systému a normální tvorbu červených krvinek, přispívá k normální funkci imunitního systému. 
  • Ženšen korejský. Vysoce kvalitní extrakt z korejského ženšenu pro duševní a fyzickou pohodu. Obohacený vitamínem E, který jako antioxidant chrání buňky těla před oxidačním stresem.
  • GinkoPrim MAX. Vysoce kvalitní standardizovaný výtažek z Ginkgo biloby (jinanu dvoulaločného) pro podporu aktivity mozku, obohacený o DMAE a magnesium.


 
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu

Další články