telephone Helpline: 800 141 141
Váš seznam je prázdný

Jak to funguje?

- Najděte na našich stránkách nejvhodnější produkty pro sebe a své blízké
- Přidejte je do svého seznamu
- Až budete mít na seznamu vše, co potřebujete, přejděte do partnerského eshopu, kde si zvolíte počet kusů a objednávku dokončíte.

Váš seznam je prázdný. Prohlédněte si naše produkty a vyberte si ty nejlepší pro podporu svého zdraví.

Zatočte s předvánočním stresem

Zatočte s předvánočním stresem
Také se vás každý rok zmocňuje už na začátku listopadu sváteční horečka? Avšak na rozdíl od svých ratolestí, které se už nemohou dočkat, až se v pokoji rozzáří vánoční stromek, vás spíš polévá studený pot při představě, co vše je třeba zvládnout? Nepropadejte panice. Třebaže je adventní čas – navzdory tradicím – plný shonu a stresu, dá se tohle předvánoční období přežít v relativním klidu. Stačí, když si denně najdete aspoň 15 minut na krátkou relaxaci.

Starosti, únava a nervozita se jako zázrakem rozplynou v příjemných a nevtíravých vůních éterických olejů. Máte doma aromalampu? Proti stresu, úzkosti a napětí výborně zabírá mandarinkový, pomerančový nebo grapefruitový olej. Líbí se vám spíš bylinkové aroma? Potom zkuste majoránku, bazalku či eukalyptus. Po opravdu náročném dni je ideální volbou olej z pomerančového listí (petitgrain). Pro každodenní relaxaci můžete použít i meduňku, bergamot, ylang-ylang, levanduli, pelargonii, jasmín, kozlík, vanilku nebo růži.
Při koupi olejů však mějte na paměti, že se musí jednat o stoprocentně přírodní výrobek. Pokud je na etiketě uveden například údaj 95 %, nechte olej v regále. Těch zbývajících 5 % jsou chemické příměsi, které mohou působit dráždivě a u citlivých jedinců vyvolat i různé zdravotní potíže.
 

Ponořte se do voňavé lázně

Milujete horké koupele? Stres a napětí báječně rozpustí i relaxační lázeň. Teplota vody by však neměla přesáhnout 38–39 stupňů Celsia, aby se vám zbytečně nevysoušela pokožka. Do lázně můžete přidat celou řadu ingrediencí, které vaše tělo (ale i duši) příjemně uvolní a osvěží: čerstvě vymačkanou šťávu z jednoho citronu, 5 kapek éterického oleje rozmíchaných ve 2 dcl mléka, smetany či olivového oleje, 5 polévkových lžic sušených mořských řas nebo 3 polévkové lžíce kvalitního medu. Vynikající je rovněž lázeň s mořskou solí, která má mimořádně silné očistné účinky, takže se po ní budete cítit jako znovuzrození. Stačí, když ve vaně rozpustíte 0,5 kg hrubozrnné mořské soli. Celou relaxační proceduru, která by měla trvat aspoň 20 minut, umocní ještě příjemná hudba a několik zapálených svíček.
 

Někdy jenom káva nestačí...

Mnozí z nás řeší předvánoční stres oblíbeným životabudičem, jakým je káva. Proč ne? Ale nesmíte to přehánět. Tři šálky kvalitního espresa denně je tak akorát. Nadbytek kofeinu může vyvolat bolest hlavy, bušení srdce, podráždění, úzkost a ve finále ještě větší pocit únavy a vyčerpání.

Stres i věk dlouhodobě vyčerpávají z našeho těla a buněk určité podstatné látky, které je vhodné do těla doplňovat, napříkladprostřednictvím doplňků stravy s obsahem vysoce kvalitního koenzymu Q10. Tato látka (nazývaná též ubichinon) je důležitou součástí buněčných mitochondrií, které fungují jako důležité továrny vyrábějící energii pro všechny buňky a hrají také jednu z klíčových rolí při získávání energie z potravy. Koenzym Q10 se částečně tvoří přímo v našem těle, ale jeho produkce s rostoucím věkem výrazně klesá. Vhodným řešením proto mohou být doplňky stravy, které jsou volně k dostání v lékárnách a na e-shopech.
 

Nechte se uspat bylinkami

Zahnat stres a příjemně naladit umí i bylinkový čaj. Můžete si koupit už hotové směsi, nebo si nechat namíchat vlastní. Vyzkoušejte třeba tuto osvědčenou kombinaci: 40 g natě dobromysli, 20 g vrbky úzkolisté, 20 g třezalky, 10 g květu petrklíče a 10 g meduňky. Jednu a půl polévkové lžíce bylinek přelijte půl litrem vroucí vody, nechte 20 minut louhovat, zceďte, přelijte do termosky a popíjejte celý den. Vynikající je také směs meduňky a lipového čaje v poměru 1 : 1 (užívejte šálek po jídle) nebo kozlíku a bazalky, ve stejném poměru (pijte šálek mezi jídly).
Máte tolik starostí, že vám nedají spát? V takovém případě by vám mohl pomoct čaj z šišáku (Scutellaria). Tuto bylinku si oblíbila hlavně čínská medicína. K léčbě nespavosti se používá šišák stranolistý nebo vroubkovaný. Účinky toho prvního jsou přitom ještě o něco větší, takže trápí-li vás dlouhodobá nespavost, volte šišák stranolistý. Funguje i jako výborný prostředek proti nervozitě a přecitlivělosti. Nálev připravíte snadno: 1 lžičku sušené bylinky přelijte 250 ml vroucí vody, po 15–30 minutách sceďte a popíjejte během dne.
V případě, že dáváte přednost snadné aplikaci i přesně definovanému množství aktivních látek, doporučujeme doplňky stravy, které obsahují extrakty z chmele a kozlíku lékařského pro celkovou relaxaci i kvalitní spánek bez vedlejších účinků a závislosti.
 
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu