telephone Helpline: 800 141 141
Váš seznam je prázdný

Jak to funguje?

- Najděte na našich stránkách nejvhodnější produkty pro sebe a své blízké
- Přidejte je do svého seznamu
- Až budete mít na seznamu vše, co potřebujete, přejděte do partnerského eshopu, kde si zvolíte počet kusů a objednávku dokončíte.

Váš seznam je prázdný. Prohlédněte si naše produkty a vyberte si ty nejlepší pro podporu svého zdraví.

Zdravá páteř = zdravé tělo

Zdravá páteř = zdravé tělo
Stoupněte si před zrcadlo a pořádně se na sebe podívejte. Jak vypadají vaše záda? Jsou rovná? Nehrbíte se? Nevystrkujete břicho příliš dopředu? Špatné držení těla je přirozeným důsledkem ochablých svalů kolem páteře a také hlavní příčinou toho, proč nás občas bolí záda.

Za tyto potíže mohou naše nezdravé návyky – málo se hýbeme, často sedáváme s nohou přes nohu, kroutíme se u počítače, spíme na měkké matraci, tašky a kabelky nosíme stále na stejném rameni... Stejně jako nedostatek pohybu škodí však i jeho nadbytek, to se týká hlavně adrenalinových sportů, které extrémně zatěžují páteř nebo určité svalové partie. Bolesti zad způsobuje také nadváha či obezita, nadměrná fyzická námaha (těžká práce, zvedání velkých břemen) a jednostranná zátěž. Spouštěčem může být i prochladnutí nebo dlouhodobý stres, při kterém jsou svaly v permanentním napětí, což znemožňuje správný postoj.
 

Alergie, hemoroidy, otoky? I to může být od páteře

Na stavu naší páteře závisí zdraví celého těla. Vhodné cvičení vyřeší často i potíže, které na první pohled nemají s páteří vůbec nic společného – například nepříjemné mravenčení v prstech, bolest v ramenou, loktech a předloktích, nebo svalová slabost, kdy někteří pacienti neudrží v rukou ani hrnek s čajem. Celou řadu zdánlivě nesouvisejících příznaků mívá často na svědomí také přesunutí obratlů: alergie, oční a ušní nemoci, ekzémy či problémy se štítnou žlázou (u krčních obratlů), astma, žlučníková a jaterní onemocnění, žaludeční nebo dvanácterníkové vředy a problémy s ledvinami (u hrudních obratlů), hemoroidy, nemoci močového měchýře, nepravidelná či bolestivá menstruace, bolesti v kolenou, zhoršený krevní oběh v dolních končetinách, otoky kotníků, studená chodidla a křeče v nohách (u bederních obratlů).

 

Každodenní sezení škodí údajně víc než cigarety!

Při bolesti zad sáhnou mnozí z nás po tabletce proti bolesti (někdy to jinak nejde, třeba když jsme v práci, kde musíme celý den nějak fungovat). Pilulka nám sice na pár hodin uleví, ale skutečnou příčinu neodstraní, a pokud s tím sami něco neuděláme, problém se při nejbližší příležitosti vrátí. Od čeho tedy začít? Od toho nejjednoduššího – dopřejte svému tělu víc pohybu (ideální je chůze, nordic walking, jogging nebo plavání). Dvojnásob to platí pro ty, kteří tráví osm hodin denně v kanceláři. Statistiky odhadují, že člověk se sedavým zaměstnáním stráví za svůj život v průměru 80 tisíc hodin v kanceláři a z toho 70 tisíc hodin prosedí! Hrozivé číslo, nemyslíte? Zvlášť když si uvědomíte, jak nesmírně nám tento návyk škodí. O „nemoci ze sezení“ hovoří dnes vědci jako o epidemii moderní doby, která v celosvětovém měřítku zabíjí dokonce víc než kouření! Aby zařazení pohybu do vašeho života nebylo bolestivé, dodejte si energii i kvalitním potravinovým doplňkem, Magnesium B6 Active.
 

Stáhněte ramena dolů a nedávejte nohu přes nohu

Mít rovná záda vyžaduje i notnou dávku sebedisciplíny. K tomu, abyste překonali naučený pohybový stereotyp, se budete muset nějakou dobu pozorovat – sledovat, jestli chodíte a sedíte rovně, ramena máte volně svěšená dolů, břicho zatažené, hlavu vztyčenou lehce vzhůru. Chce to trpělivost, ale zanedlouho vám nové návyky přejdou do krve, a hlavně – prospějete svým zádům a potažmo celému tělu! Zejména ženy mají také často ve zvyku překládat při sezení nohu přes nohu. To je další velmi škodlivý stereotyp. Pod koleny se nacházejí dvě velké tepny, na které je v této pozici vyvíjen nepřirozený tlak, což může časem vést k bolestem páteře a svalů na nohou a také ke vzniku křečových žil a poruchám cévního zásobení dolních končetin.

 

Další tipy pro zdravou páteř

  •  Spěte na tvrdší matraci a nízkém polštáři, které zaručují správnou pozici obratlů během spánku a brání jejich přemístění.
  • Nezvedejte těžká břemena ze stoje, ale vždy pokrčte kolena, abyste co nejméně zatížili páteř.
  • Posilujte břišní svalstvo. Při pravidelném cvičení můžete své páteři odlehčit až o 20 procent. Osvědčenou metodou je SM systém (stabilizační a mobilizační systém), který účinně pomáhá při všech bolestech zad a zároveň slouží jako vynikající prevence.
  • Pokud nosíte těžké kabely nebo nákupní tašky, rozložte tíhu na obě ramena, nebo aspoň pravidelně střídejte strany.
  • Pořiďte si do práce kvalitní, nejlépe balanční židli s výkyvným sedákem na pružině, který udržuje páteř ve správné poloze.
  • Při práci u počítače si dělejte pravidelné pauzy a pokaždé se důkladně protáhněte nebo se aspoň jděte projít do kuchyňky.
  • Pokud trávíte hodně času v autě, pořiďte si speciální sedák nebo masážní opěrku a během dlouhých jízd dělejte časté přestávky spojené s protažením a uvolněním krční páteře a také protažením nohou.
  • Alespoň jednou za měsíc si zajděte na masáž a do sauny, která na páteř a namožené svaly působí jako balzám.  
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu