Ženšen korejský, sen mužů i žen!

Ženšen korejský, sen mužů i žen!
Příliš stresu v práci? Starosti doma? Každodenní únava a vyčerpání? Nedostatek vitality?  Vyzkoušejte ženšen korejský a podpořte nejen psychickou, ale také fyzickou pohodu. A víte, proč obliba ženšenu korejského roste hlavně u mužů? Protože ženšen korejský kromě imunity a duševní rovnováhy podporuje také erekci a sexuální zdraví. S ženšenem korejským se opět můžete cítit ve formě!


 

Ženšen pravý, kořen života

Jen těžko bychom hledali někoho, kdo nikdy neslyšel o ženšenu korejském. Málokdo však ví, co všechno ženšen korejský dokáže s lidským zdravím. Jeho zdravotních benefitů je nespočet, a proto se extrakt z ženšenu korejského stává čím dál oblíbenějším. Ostatně příznivých účinků ženšenu korejského využívala již tradiční čínská medicína. V čínské knize o bylinách z 1. století před naším letopočtem je uvedeno, že ženšen korejský podporuje 5 vnitřních orgánů, tiší nervy, zklidňuje mysl, zastavuje křeče, vyhání zlé duchy, čistí zrak a zlepšuje paměť. Ženšen byl tehdy považován za bylinu se zázračnými účinky, a proto ji mohl pěstovat a užívat výhradně panovník. Doba, kdy byl ženšen běžným lidem zapovězen, je naštěstí pryč, a tak dnes účinky ženšenu korejského může vyzkoušet každý, kdo bojuje s každodenním stresem a s tím souvisejícími obtížemi, které mohou zasahovat do mnoha oblastí lidského zdraví.
 

Příliš stresu a únavy? Zkuste ženšen!

Ženšen korejský je jeden z nejznámějších adaptogenů, látek, které pomáhají organismu adaptovat se na stres a překonat únavu. Stres je dnes všudypřítomný, a ne vždy ho lze zcela odstranit z našich životů. Typickým příkladem je náročné zaměstnání a tlak na výkon. Stresory negativně ovlivňují nejen naši psychiku, ale také imunitu, celkové zdraví, spánek a celkovou kvalitu života. Není proto žádným překvapením, že užívání adaptogenů je v poslední době velmi oblíbené. Adaptogeny pomáhají tělu adaptovat se na stres a přizpůsobit se novým podmínkám. Pokud bojujete se stresem, prožíváte náročné životní období, nadměrnou psychickou či fyzickou zátěž, zkouškové období, potřebujete se rychle adaptovat na nové životní podmínky nebo jen potřebujete lépe zvládat každodenní starosti, zkuste obohatit svůj jídelníček právě ženšenem korejským.
 
 

Ženšen korejský podpoří mozkovou činnost i optimální výkonnost 

Ženšen korejský má ovšem další benefity, které v dnešní době oceníte. Podporuje mozkovou aktivitu, zlepšuje kognitivní funkce a pomáhá zvýšit koncentraci a bdělost. Pokud potřebujete podpořit fungování organismu za pomoci aktivních látek přírodní původu, vsaďte na ženšen korejský. Ženšen korejský pomáhá zachovat optimální tělesnou výkonnost a vytrvalost, a proto je vhodným doplňkem stravy nejen pro sportovce, ale také pro seniory, kteří si kromě fyzické kondice, chtějí udržet i kondici mentální. Někteří lidé využívají účinků ženšenu korejského v boji proti únavě a k podpoře fyzické a psychické výkonnosti. Těch, kteří mohou těžit z pozitiv ženšenu je mnoho. Senioři, sportovci, vysokoškolští studenti, lidé trpící chronickou únavou, syndromem vyhoření, v období rekonvalescence, lidé s oslabenou imunitou a nedostatkem energie, osoby v profesích vyžadujících bdělost, soustředěnost a 100 % výkon.
 

Ženšen jako afrodisiakum

Možná jste netušili, ženšen korejský je, stejně jako např. kotvičník zemní, oblíbeným doplňkem stravy u mužů. Ženšen korejský byl tradičně považován za afrodiziakum a byl, a nutno podotknout, že stále je, používán k podpoře sexuálního výkonu a vitality. Důvodů, proč je ženšen spojen s podporou erekce a sexuálního zdraví, je mnoho. Ženšen je známý svými povzbuzujícími účinky a schopností zvýšit energii. Při zlepšení celkové vitality a vytrvalosti může ženšen také přispívat k lepší sexuální výkonnosti. Ženšen je adaptogen, což znamená, že pomáhá tělu lépe zvládat stres. Snížení úrovně stresu může mít pozitivní vliv na sexuální touhu a funkci. Ženšen přispívá k normální cirkulaci krve, což může pomoci zlepšit průtok krve, což podle některých studií může mít příznivý vliv na sexuální funkci a erekci u mužů.


  


Vybírejte pouze kvalitní doplňky stravy s ženšenem korejským

Pravý ženšen (Panax ginseng) zahrnuje čínský divoký ženšen, který roste na svazích hor Changbai a Xiaoxinganling a korejský ženšen, také divoký, dnes už není téměř k nalezení, a proto uměle pěstovaný na několika farmách. Extrakt z ženšenu korejského je dnes využíván jak ve farmaceutickém průmyslu, tak i v kosmetice (např. v pleťových krémech, vlasové kosmetice aj.). Podle výzkumů obsahuje ženšen korejský největší počet saponinů a je pro lidské zdraví nejlepší. Nejčastěji užívanou částí ženšenu je kořen, ve formě doplňků stravy. Nakupujte však pouze kvalitní doplňky stravy od ověřených výrobců, protože ženšen může být díky své obtížené dostupnosti falšován a nahrazován jiným, často zcela neúčinným kořenem. Prémiový extrakt z ženšenu korejského najdete v doplňku stravy Ženšen korejský od Walmarku, který o Vaše zdraví pomáhá pečovat již více než 30 let. Doplněk stravy Ženšen korejský ze žluté řady od Walmarku obsahuje vysoce kvalitní extrakt z Panax ginseng (ženšen korejský), a proto při nákupu vsaďte právě na Ženšen od Walmarku!
 
 
 


A jak hodnotí doplněk stravy Ženšen korejský ze žluté řady od Walmarku spotřebitelé?

„Už po krátkém užívání jsem pocítila účinek v podobě většího množství energie a menšího množství stresu, stejně tak se cítím ve větší psychické pohodě a jsem celkově šťastnější.Kateřina
 
„Trpím na častý stres, nesoustředěnost a velmi rychlé vyčerpání, většinou jsem celý den bez energie. Vyzkoušela jsem spoustu produktů, které by mi pomohly se stresu zbavit a pomohly mi doplnit energii, která mi chybí, ale ani u jednoho jsem nedosáhla žádného zlepšení. Až díky Ženšenu od Walmarku cítím konečně úlevu. Po pravidelném používání pociťuji na sobě již minimální stres, neskutečnou úlevu, v práci jsem více soustředěná a mám energii po celý den, jsem méně často unavená. Tento ženšen mne velmi mile překvapil. Ženšen hodnotím velmi kladně, má dobré složení, už po dvou týdnech cítím větší psychickou pohodu, lépe spím a také mám více energie. Což při jarní únavě a změně času vítám. Klidně bych brala větší balení :) Rozhodně mohu doporučit.“ Naila
 
Walmark Ženšen korejský, je pro mě ten správný doplněk stravy, velmi mi vyhovuje. Líbí se mi, že se lehko polyká, nezanechává na jazyku žádnou nepříjemnou chuť a opravdu snadno se spolkne. Výsledky jsou u mne znát. Cítím se vitální a plná energie. Produkt vřele doporučuji.“ Eva
 

Získejte doplňky stravy Walmark zcela zdarma!

Chcete vyzkoušet doplňky stravy Walmark zdarma? Sledujte nás na Facebooku, kde každý měsíc soutěžíme o doplňky stravy Walmark.
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu

Další články