Beta karoten 6 mg

Doplněk stravy

Beta karoten prémiové kvality. Pro zdraví pleti, ke správné funkci imunitního systému a zdravý zrak.

  • Prekurzor vitaminu A.
  • V olejové bázi pro lepší vstřebatelnost.
  • Pro zdraví zraku, sliznic a pokožky. 

Podpora zraku a zdravé pleti

Beta karoten vhodný při opalování a pro každodenní podporu zdravého zraku.

O produktu

Beta karoten 6 mg rozpuštěný v olejové bázi pro lepší vstřebatelnost. Významný karotenoid, prekurzor vitaminu A. Z jedné molekuly beta karotenu vznikají 2 molekuly vitaminu A. V těle dochází k přeměně na vitamin A jen z části přijatého beta karotenu, zbytek se skladuje v tukových tkáních (kůže, játra). Předávkování beta-karotenem se projeví zažloutnutím kůže, příznaky jsou dočasné a odezní po vysazení karotenů ze stravy. Vitaminem A je možné se předávkovat, a proto buďte obezřetní, pokud užíváte zdroj obsahující kromě beta-karotenu také vitamin A. Bohatým zdrojem je ovoce a zelenina žluté, oranžové a červené barvy.
 

Účinky aktivních látek

Beta karoten, zdroj vitaminu A, je důležitý pro zdraví pleti, ke správné funkci imunitního systému, pro zdravý zrak a další tělesné funkce. Jako antioxidant přispívá k neutralizaci škodlivých volných radikálů vznikajících během metabolických procesů v organismu a z vnějšího prostředí. Beta karoten zajišťuje ochranu před fotooxidací, protože potlačuje negativní vliv volných kyslíkových radikálů vznikajících v kůži působením UV záření, které mohou vyvolávat pre-kancerogenní změny v buňkách. Denně je vhodné přijmout 6-15 mg (dospělí) a 3-6 mg denně (děti) beta karotenu. Bohaté zdroje beta karotenu ve 100 g jsou: telecí játra, mrkev, vejce, rajčata, makrela aj. 
 

Pro koho je produkt vhodný?

Pro dospělé a děti od 3 let. Nevhodný pro těhotné a kojící ženy! Větší množství beta karotenu je vhodné zajistit u kuřáků, konzumentů nadměrného množství alkoholu a žen užívajících orální antikoncepci. Vhodný během opalování na slunci i v soláriu.

Schválená zdravotní tvrzení

  • Vitamin A přispívá k udržení normální pleti.
  • Vitamin A přispívá ke správné funkci imunitního systém.
  • Vitamin A přispívá k udržení normální funkce zraku.

Proč pro podporu zdraví zvolit Walmark?

Protože Walmark je léty a zkušenostmi mnoha tisíců spotřebitelů spolehlivý a ověřený partner v péči o to nejcennější, o Vaše zdraví. Již 30 let můžete vybírat ze široké nabídky prémiových doplňků stravy té nejvyšší kvality. V portfoliu Walmark najdete jak doplňky stravy ve formě základních vitaminů, minerálů, bylinných extraktů a jejich unikátních kombinací, tak i sofistikovanějších produktů pro specifické potřeby Vašeho těla. 

Nechte své zdraví zazářit! 

Složení

Denní dávka obsahuje: hmot./1 tob. % DRHP*
Beta karoten (equiv. 10 000 I.U.)
(ekvivalent 3333 I.U. vitaminu A)
6,0 mg
  1000,0 µg
-
125
* % denní referenční hodnoty příjmu; – není stanoveno
Složení: sójový olej, želatina, zvlhčující látka (glycerin), beta karoten, antioxidant (sójový lecithin). 

Dávkování a způsob užití

Dávkování: 1 tobolka denně během jídla nebo po jídle. Pro maximální podporu užívejte pravidelně každý den.

Upozornění: Nevhodné pro děti do 3 let a těhotné ženy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Ukládat mimo dosah dětí. Skladujte v suchu a temnu, při teplotě do 25 °C.
 
Minimální trvanlivost do konce data uvedeného na obalu (EXP).

Recenze produktu

Pro tento produkt tu ještě není žádná recenze. Buďte první a ohodnoťte tento produkt!