telephone Helpline: 800 141 141
Váš seznam je prázdný

Jak to funguje?

- Najděte na našich stránkách nejvhodnější produkty pro sebe a své blízké
- Přidejte je do svého seznamu
- Až budete mít na seznamu vše, co potřebujete, přejděte do partnerského eshopu, kde si zvolíte počet kusů a objednávku dokončíte.

Váš seznam je prázdný. Prohlédněte si naše produkty a vyberte si ty nejlepší pro podporu svého zdraví.

Výbuchy vzteku a špatná nálada mohou signalizovat oslabená játra

Výbuchy vzteku a špatná nálada mohou signalizovat oslabená játra
Máte poslední dobou pocit, že se z vás pomalu a jistě stává cholerik? Vybouchnete kvůli každé maličkosti, kolegové v práci, ačkoliv si hledí svého, vám jdou permanentně na nervy a okolní svět vidíte černě? Možná zrovna prožíváte špatné období, anebo jsou na vině oslabená játra – orgán, který v sobě podle tradiční čínské medicíny uchovává nezpracované emoce.

Jinými slovy vše, co v sobě z nějakého důvodu dusíte a potlačujete (ať už vědomě, či nevědomě) zůstává v játrech a odčerpává jim energii, kterou potřebují k tomu, aby mohla dobře fungovat. S trochou nadsázky lze říct, že játra slouží jako „lapač“ negativních emocí. Těch může být samozřejmě celá řada. Nejvíc destruktivní účinek mají hněv, zloba, vztek, agrese, malichernost a pesimismus. A to nejen tehdy, když je dáváte najevo příliš často a hlasitě, ale také v případě, kdy je záměrně držíte uvnitř.
 

Nejste až příliš kritičtí?

Ačkoli jsou játra nesmírně výkonným orgánem s téměř zázračnou výdrží, mají své limity. A to jak na fyzické, tak i na duševní úrovni. Nevhodná strava plná přepálených tuků, častá konzumace alkoholu nebo krabička cigaret denně je zatěžuje stejně jako nadměrný stres, přílišná kritičnost a neschopnost odpustit sobě i druhým. Pokud člověk neumí přijmout sám sebe, se všemi chybami a nedostatky, jestliže není schopen ocenit to, co je na něm dobré, a stejně nesmlouvavě přistupuje také k ostatním, pak se s největší pravděpodobností bude potýkat s oslabenými játry, která se v tělesné rovině projevují pestrou škálou příznaků, jako je bolest v pravém podžebří, žaludeční nevolnost, nadměrné pocení, tmavé kruhy pod očima, zvýšená únava, malátnost aj.
 

Naučte se znát pravou míru

Ke zdraví svých jater můžete tedy (kromě jiného) přispět pravidelnou psychohygienou. Uvědomte si, že nic v životě není jenom černé, nebo bílé. Nejen vy, ale i lidé kolem vás mají své silné a slabé stránky. Přestaňte se proto odsuzovat kvůli domnělým chybám a nedostatkům a tentýž postoj zaujměte také směrem k druhým. Snažte se být empatičtí a berte různé životní situace s větším nadhledem. Játra nás mají naučit umírněnosti (schopnosti znát správnou míru), a to nejen co se týče samotné životosprávy, ale i našich emocí.
 

Přestaňte malovat čerty na zeď

Stav našich jater souvisí také s důvěrou. Věřte víc sobě i okolnímu světu. Neberte ho jako nepřítele, před kterým je třeba mít se stále na pozoru, nýbrž jako spojence, který se postará, bude-li to zapotřebí. A zbavte se velmi škodlivého zlozvyku, kterým je vymýšlení hororových scénářů. Nebo si skutečně chcete do života přitáhnout všechny ty katastrofy, které si tak plasticky představujete? Zaměřte naopak pozornost na to, co je ve vašem životě dobré – děti, partner, práce, přátelé, zajímavé koníčky… Pokaždé se něco najde. Radujte se z maličkostí.
 

Využijte sílu přírody

Do kondice se mohou játrům pomáhat dostat i některé bylinky, jako například ostropestřec mariánský. Semínka tohoto okrasného stříbrného bodláku obsahují komplex aktivních látek nazývaný silymarin, který pozitivně ovlivňuje jaterní tkáň, chrání jaterní buňky před škodlivým působením volných radikálů, podporuje samočistící (detoxikační) i regenerační schopnost jater a rovněž trávení a tvorbu žluči. Kvalitní doplňky stravy s vysokým obsahem čistého a kvalitního extraktu ze semen ostropestřce, kterým je například i Silymax 7000 mg jsou volně k zakoupení v lékárnách a na e-shopech.
 
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu