Pupalka, zázrak pro ženské zdraví i krásu

Pupalka, zázrak pro ženské zdraví i krásu
Pupalka dvouletá, lidově známá také jako "noční svíce", je bylina s mnoha příznivými účinky na lidské zdraví. Oblibu si získala pupalka hlavně u žen, a to díky svým příznivým účinkům na ženské zdraví. Pupalkový olej podporuje pohodu během menstruace, ale je oblíbený také v období menopauzy. Pupalka je využívána i v kosmetickém průmyslu. Olej z pupalky pomáhá udržovat pružnost, jemnost a celkové zdraví pokožky. Důvodů, proč se vyplatí užívat pupalku, je mnoho. 


 

Znáte pupalku?   

Pupalka dvouletá není v podpoře zdraví žádnou nováčkem! Ačkoliv v 17. století šlo hlavně o dekorativní rostlinu, zhruba o 100 let později byly objeveny její příznivé účinky na lidské zdraví. Pupalka je dvoumetrová bylina, kterou si můžete snadno splést s diviznou velkokvětou. Dodnes je běžně k vidění v mnoha venkovských zahradách.  Pupalka má výrazné žluté vonné květy, které rozkvétají vždy jen jednu noc, nejčastěji kolem šesté večerní, a s ránem květy uvadnou. Odtud pramení její lidový název noční svíce. V noci květy výrazně vonní a lákají noční motýli, kteří je opylují.

 

Pupalkový olej pro zdraví a krásu 

Velmi známý a oblíbený je pupalkový olej, který je lisován ze semen, a to za studena. Téměř všechny části pupalky dvouleté jsou jedlé, a proto byla dříve hojně využívána také v gastronomii, a to zejména jako kořenová zelenina. Kořen lze syrový strouhat do míchaných salátů či použít stejně jako jinou kořenovou zeleninu např. do polévek a omáček. Dnes však převládá její uplatnění ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Využívána jsou především semena, obsahující aktivní silice. Ze zralých semen pupalky je nejúčinnější pupalkový olej, obsahující polynenasycené mastné kyseliny (esenciální), které organismus nedokáže vyrobit sám, ale pro své zdraví je potřebuje. Jde hlavně o kyselinu gamma-linolenovou, která se v těle mění na prostaglandiny, které mají pozitivní vliv na mnoho tělesných funkcí. 
 


Pupalku ocení hlavně ženy

Pupalkový olej je oblíbený u žen všech věkových kategorií. Přispívá k udržení zdravé pokožky, pomáhá udržovat její pružnost, jemnost a celkové zdraví. Podporuje kardiovaskulární systém, imunitní systém a optimální komfort před a během menstruace. Přispívá k podpoře snižování tělesné hmotnosti, při redukci tuků a přispívá k udržování zdravých kloubů a normálního krevního tlaku.  Zdravotní benefitů užívání pupalky je mnoho, a proto jsou především doplňky stravy s pupalkovým olejem u žen tak oblíbené. Samozřejmě, že si pupalku můžete vypěstovat i doma, nicméně ne každý je schopný lisovat si pupalkový olej. Řešením tak jsou kvalitní doplňky stravy jako Pupalka dvouletá 500 mg PLUS od Walmarku. 

 

Podpořte ženské zdraví a krásu s Walmarkem!

Pupalka dvouletá 500 mg PLUS obsahuje prvotřídní olej z pupalky dvouleté obohacený vitamínem E pro  krásnou zdravou pleť a hormonální rovnováhu.
  • Pomáhá udržovat pružnost, jemnost a celkové zdraví pokožky a podporuje optimální komfort před a během menstruace.
  • Podporuje imunitní a kardiovaskulární systém.
  • Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem způsobeným škodlivými volnými radikály. 
 

Walmark pro zdraví pleti dále doporučuje: 

Biotin 300 µg. Vysoká dávka Biotinu v jedné tabletě pro zdraví vašich vlasů a pleti.
Zinek 25 mg FORTE. Vysoká dávka zinku prémiové kvality pro zdravé vlasy, kůži, nehty a funkci imunitního systému.
Beta karoten 6 mg. Beta karoten prémiové kvality, který je důležitým zdrojem vitaminu A. Doporučujeme brát během opalování na slunci a v soláriu.Zdroj: www.klubzdravi.cz
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu

Další články