Guarana, příval energie z Amazonského pralesa

Guarana, příval energie z Amazonského pralesa
I když letošní zima nebyla příliš dlouhá, nedostatek energie a únava, trápí mnohé. Pokud hledáte zdravý způsob podpory energie, objevte jeden z nejlepších přírodních životabudičů, kterým je guarana! Guarana kromě energie podpoří také psychickou a fyzickou výkonnost, imunitu a pomáhá při kontrole hmotnosti. Není proto žádným překvapením, že obliba guarany roste jak u pracujících ve směnných provozech, u řidičů, u studentů, ale také u těch, kteří chtějí mít svoji hmotnost pod kontrolou.  

 

Guarana, elixír života  

Guarana, paulinie nápojná, je liánovitý keř pocházející z tropických pralesů Amazonie. I díky svému netradičnímu vzhledu byla guarana považována amazonskými Indiány za posvátnou rostlinu. Plody guarany mají podobu otevřeného lidského oka, což údajnou magickou moc této rostliny ještě umocňuje.  Po staletí je guarana známá zejména jako přírodní životabudič, elixír života. I když mnozí mají guaranu spojenou pouze s podporou energie a soustředění, benefitů, které guarana pro lidský organismus má, je mnohem víc.
 

Zažijte příval energie!

Trpíte jarní únavou? Pracujete na směny a potřebujete být v noci bdělí? Učíte se na zkoušky a rádi byste podpořili duševní výkonnost? Jste řidič z povolání a potřebujete zůstat soustředění? Pak je guarana jasnou volbou. Nejznámější a nejoceňovanější vlastností guarany je totiž schopnost stimulovat organismus a podpořit koncentraci a povzbuzení těla. Guarana obsahuje až 4x více kofeinu než káva. Navíc se kofein z guarany uvolňuje postupně a po mnohem delší dobu. Chcete-li dlouhodobou energii, zkuste namísto litrů kávy využít sílu guarany ve formě tablet v doplňku stravy Guarana 800 mg ze žluté řady od Walmarku.
 

Káva, nebo guarana?

Otázka, kterou si kladou ti, kteří potřebují podpořit energii, ale guarana je pro ně velkou neznámou. Pro ty, kteří si uvědomují, že litry kávy jejich zdraví příliš neprospívají, máme srovnání.
 • Plody guarany mohou obsahovat až 8 % kofeinu, káva pouze 2 %.
 • Guarana obsahuje theofylin (najdeme ho také v zeleném čaji), díky kterému je účinek guarany postupný.
 • Zatímco účinek kofeinu z kávy nastupuje okamžitě, relativně rychle odezní. Oproti tomu nástup účinku kofeinu z guarany se projeví o něco později, trvá však mnohem delší dobu.
 • Kofein obsažený v kávě může dráždit žaludek, kofein z guarany se vstřebává až ve střevě, a je proto vhodný i pro osoby s citlivým zažíváním, kterým káva způsobuje zdravotní obtíže.
 •  Kávu i guaranu není vhodné užívat během pozdních odpoledních a večerních hodin, jinak by mohla narušit zdravý a kvalitní spánek.
 • Guarana obsahuje také vitaminy skupiny B a vitamin C, díky kterým má příznivý vliv na zdraví.
 


Co všechno umí guarana?

Jak již bylo řečeno, benefitů pro lidské zdraví má guarana mnoho. Guarana pomáhá zvýšit bdělost a koncentraci, rovněž podporuje fyzickou aktivitu a povzbuzuje tělo. Podporuje normální duševní výkonnost a snižuje duševní únavu. Přispívá k metabolizmu tuků a pomáhá při kontrole hmotnosti. Velkou výhodou je také to, že pomáhá podporovat imunitní systém. Důvodů, proč je guarana  využívána, je zkrátka mnoho. Kvůli obsaženému kofeinu guarana není vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy. V případě, že je guarana užívána dle doporučení, je vhodná i pro dlouhodobé užívání.
 

Pro koho je vhodná guarana?

Stimulační účinky guarany ocení nejen ti, kteří hledají akutní podporu energie. Které skupiny osob mohou čerpat z benefitů, které guarana nabízí?
 • Profese, které kladou zvýšené nároky na psychickou kondici (lékaři, manažeři). Potřebujete být výkonní a soustředění, abyste byli schopni denně řešit náročné pracovní úkoly? Podpořte energii a soustředění za pomoci guarany a buďte připraveni na každodenní výzvy.
 • Osoby těžce fyzicky pracující. Podpořte energii a nenechte únavu, aby Vás převálcovala. Guarana podpoří Vaši kondici a Vy se můžete i po fyzicky náročném dni cítit lépe a užít si volný čas přesně podle Vašich představ.
 • Řidiči. Ať už jste řidiči z povolání, nebo Vás čeká dlouhá jízda, k podpoře bdělosti a soustředění využijte guaranu. Guarana pomůže udržet Vaši pozornost ve střehu, a může tak přispět k Vašemu bezpečnému návratu domů.
 • Osoby pracující ve směnném provozu. S únavou a pocity vyčerpání, s neschopností zůstat během nočních směn bdělí a soustředění bojuje mnoho z těch, kteří pracují ve směnných provozech. Podpořte svoji duševní i fyzickou výkonnost, a podpoříte tak i svoji zodpovědnost, které je ve směnných provozech zapotřebí. 
 • Studenti vysokých škol. Zkouškové období je psychicky i fyzicky vyčerpávající, zejména v případě, že nastupuje únava a s ní související neschopnost koncentrace. Guarana dodá energii a podpoří schopnost soustředění, což může podpořit úspěch při náročných testech a zkouškách. 
 • Sportovci. Chcete být jedničkou v tom, co děláte? Vyzkoušejte guaranu a podpořte svůj nejen sportovní výkony!  
 • Lidé vyznávající aktivní životní styl. Máte toho po náročném pracovním dni dost, ale rádi byste se věnovali svým zálibám a koníčkům? Podpořte energii guaranou a můžete dělat to, na co byste jinak už nejspíš energii neměli. 
 • Vyznavači zdravého životního stylu. Jak podpořit imunitu, energii, a navíc si udržet optimální váhu? Zařaďte do jídelníčku guaranu a můžete se cítit lépe!   

Proč podpořit zdraví Guaranou 800 mg ze žluté řady od Walmarku?

Protože Walmark je léty a zkušenostmi mnoha tisíců spotřebitelů spolehlivý a ověřený partner v péči o to nejcennější, o Vaše zdravíJiž 30 let můžete vybírat ze široké nabídky prémiových doplňků stravy té nejvyšší kvality. V portfoliu Walmark najdete jak doplňky stravy ve formě základních vitaminů, minerálů, bylinných extraktů a jejich unikátních kombinací, tak i sofistikovanějších produktů pro specifické potřeby Vašeho těla. 
 
Vyzkoušejte doplněk stravy Guarana 800 mg, přírodní zdroj energie z extraktu semen guarany, Vaši  novou energetickou vzpruhu pro tělo i mysl.
 • Dostupné velikosti balení: 30 a 90 tablet.
 • Obsahuje extrakt ze semen min. 8:1, standardizováno na obsah kofeinu min. 10 mg v 1 tbl.   
 • Guarana pomáhá zvýšit bdělost a koncentraci, rovněž podporuje fyzickou aktivitu a povzbuzuje tělo.
 • Podporuje normální duševní výkonnost a snižuje duševní únavu. 
 • Přispívá k metabolizmu tuků a pomáhá při kontrole hmotnosti.
 • Pomáhá podporovat imunitní systém.

Pro nadcházející období jara Walmark doporučuje tyto doplňky stravy: 

 • Guarana 800 mg, Přírodní zdroj energie z extraktu semen guarany. Energetická vzpruha pro Vaše tělo i mysl.
 • Ženšen korejský pro podporu energie, vitality i sexuálního zdraví.
 • Magnesium + B6Magnesium prémiové kvality obohacené o vitamin B6. Obsahuje LAKTÁT HOŘEČNATÝ, ORGANICKOU SŮL S DOBROU VSTŘEBATELNOSTÍ
 • B-komplex PLUS s vitaminem C. Vitaminy skupiny B obohacené o vitamin C. Ve formě cucacích tablet se skvělou ovocnou příchutí bez přidaného cukru.
 • Koenzym Q10 FORTE 60 mg. Optimální dávka koenzymu Q10. Vhodný při užívání léků na snížení hladiny vysokého cholesterolu v krvi.
 • GinkoPrim MAX. Kombinace vysoce kvalitního extraktu ginkgo biloby, DMAE a magnesia. 

Získejte doplňky stravy ze žluté řady Walmark zdarma!

Chcete vyzkoušet doplňky stravy Walmark zcela zdarma? Sledujte nás na Facebooku, kde každý měsíc o doplňky stravy Walmark soutěžíme.  
 

Podpořte své zdraví kvalitními doplňky stravy ze žluté řady od Walmarku a NECHTE SVÉ ZDRAVÍ ZAZÁŘIT!
 

Produkty ze žluté řady Walmark jsou doplňky stravy. Doplněk stravy není určen jako náhrada pestré a vyvážené stravy.  


Zdroje: 
https://www.medicalnewstoday.com/articles/guarana-benefits
https://www.healthline.com/nutrition/guarana-benefits
 Autor: Mgr. Denisa Salvová
 
Zpět na seznam všech článků

To nejlepší z našeho magazínu

Další články